Rzym na weekendPixabay.com/The_Double_A

Szybki weekend w Rzymie? Nie zwlekaj, to miasto potrafi zachwycić

Rzym nie bez powodu nazywany jest często ikoną Starego Kontynentu. Jest w nim wiele miejsc, które na własne oczy zobaczyć powinien każdy podróżnik. Nawet krótki weekend w Wiecznym Mieście może zachwycić i sprawić, że zapragniesz tam jak najszybciej wrócić.

Rzym to bogactwo zabytków, obiektów turystycznych oraz restauracji serwujących wyborną, włoską kuchnię. Na jego obszarze znajdują się dziesiątki miejsc, które są szczególnie polecane wszystkim przyjezdnym, którzy chcą wchłonąć klimat tego miasta, poznać jego historię oraz kulturę. Nawet weekend w Rzymie wystarczy, by doświadczyć czegoś niezapomnianego i wyjątkowego.

Ateny na weekend. Zwiedzanie niesamowitych miejsc w krótkim czasieAteny na weekend. Zwiedzanie niesamowitych miejsc w krótkim czasieCzytaj dalej

Jak zaplanować weekend w Rzymie?

Weekend to zaledwie dwa dni, dlatego nie można stracić ani chwili. Zaplanuj loty tak, by mieć do dyspozycji całą sobotę oraz większość niedzieli, bo bez wątpienia i tak dojdziesz do wniosku, że to za mało. Każdy chce tam wracać i trudno się dziwić, lecz co tam zobaczyć? Skupmy się na najsłynniejszych zabytkach, gdzie na pierwszy plan wychodzi oczywiście Koloseum.

Z niego udać się można od razu na Forum Romanum oraz Palatyn, a dalej zobaczyć Panteon. To długi, lecz fascynujący spacer. Po nim należy się chwila relaksu i odpoczynku, warto więc popołudnie spędzić na chłonięciu lokalnej kultury, siedząc w miejscowej restauracji nieopodal Fontanny Di Trevi, delektując się przepyszną kuchnią.

Czym jeszcze Rzym zaskakuje turystów?

Na tym jednak nie koniec zwiedzania. Drugi dzień koniecznie zacznij od gęstego, aromatycznego esspresso w małej kawiarence, pełnej Włochów. Następnie czas na Piazza Navona oraz Fontannę Quatro Fumi. Po tych atrakcjach czas udać się do Stolicy Apostolskiej. Plac św. Piotra zawsze pełen jest podróżników liczących na zobaczenie Ojca Świętego - choć na telebimie. Podziwianie Bazyliki to równiez element, z którego nie można zrezygnować, podobnie jak z wejścia na kopułę, z której rozpościera się niesamowity widok na Ogrody Watykańskie. Po tym wszystkim czas wracać do domu i już planować kolejną podróż, bo Rzym jest świetną destynacją o każdej porze roku i przy dowolnej sposobności.

Następny artykuł