Rzym samochodyFot. Unsplash.com/Tristan Taussac

Kolejne, przełomowa zmiana w Rzymie. Tym razem odczują to wszyscy zmotoryzowani turyści

Rzym w ostatnim czasie bezustannie zaskakuje turystów oraz mieszkańców zmianami, które regularnie są tam wprowadzane. Teraz podjęto kolejną decyzję, która uderzyć ma w kierowców samochodów. Przyczyna takiego stanu rzeczy jednak jest bardzo poważna.

Rzym to turystyczny raj, który każdego roku odwiedzany jest przez miliony ludzi z całego świata. Przepiękna architektura, fascynująca historia oraz dziesiątki atrakcji sprawiają, że miasto to jest jednym z najbardziej lubianych na mapie Europy. W ostatnim czasie jednak bezustannie wprowadzane są tam zmiany, które zadziwiają wielu przyjezdnych.

Zrzut paliwa nad szkołą i placem zabaw. 17 dzieci i 9 dorosłych ucierpiało, samolot miał lądować awaryjnieZrzut paliwa nad szkołą i placem zabaw. 17 dzieci i 9 dorosłych ucierpiało, samolot miał lądować awaryjnieCzytaj dalej

Władze Rzymu bardzo dbają o swoje dobra oraz zabytki. Robią wszystko, by obiekty te nie były niszczone przez ogromne tłumy. W związku z tym niedawno wprowadzono np. zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich. Zabroniono również niewielkim stoiskom z pamiątkami rozkładać się w pobliżu największych atrakcji, by nie psuć krajobrazu. Teraz podjęto kolejną decyzję, która dotyczy zmotoryzowanych turystów oraz miejscowych - do czwartku obowiązywać w mieście będzie zakaz ruchu.

Rzym wprowadza kolejne zmiany

Władze Rzymu zdecydowały, że w mieście obowiązywał będzie czasowy zakaz ruchu samochodów, które napędzane są silnikiem Diesla. Ma on obejmować godziny poranne oraz popołudniowo-wieczorne, czyli dokładnie ten czas, gdy korki są największe.

Cała akcja rozpoczęła się we wtorek i trwać miała jeden dzień, jednak podjęto decyzję o jej przedłużeniu i ostatecznie zakaz potrwa aż do czwartku włącznie. To przełomowa zmiana, bowiem dzieje się tak pierwszy raz w historii stolicy Włoch. Diesle nie mogą jeździć od 7:40 do 10:30 rano oraz od 16:30 do 20.30 popołudniu. Oczywiście dotyczy to zarówno zmotoryzowanych turystów, jak i mieszkańców. Zgodnie z doniesieniami mediów, rozporządzenie to dotknąć może około 660 tysięcy kierowców.

Wszystko dla dobra środowiska

Sytuacja spowodowana jest utrzymującym się, podwyższonym poziomem zanieczyszczenia powietrza, czyli tzw. smogiem. Niestety prognozy przewidują, że sytuacja w najbliższych dniach może jeszcze się pogorszyć, stąd też decyzja władz o przedłużeniu zakazu.

Jak zapowiada burmistrz Virginia Raggi, jest to dopiero pierwszy krok do zmian, które wprowadzone mają zostać w pełni 2024 roku. Zgodnie z zapowiedziami, wtedy całe centrum ma zostać zupełnie wyłączone z ruchu samochodów z silnikiem Diesla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Pilny apel polskiej policji do turystów. Dziesiątki ludzi oszukanych, trzeba bardzo uważać
  4. Samolot musiał pilnie lądować awaryjnie. Uderzył w ogromny rój, zdjęcia wyglądają niewiarygodnie
  5. Pies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchał
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł