rzym watykanpixabay.com/TravelCoffeeBook

Wielka, narodowa podróż Polaków do Rzymu. Właśnie rozpoczynają się zapisy

Rzym to dla polskich katolików niezwykle ważne miasto. To właśnie tam przez 27 lat swój pontyfikat pełnił papież Jan Paweł II.

Rzym uchodzi za jedno z najważniejszych miast europejskich katolików. To właśnie na jego terenie znajduje się Stolica Apostolska, Watykan. To tam przez 27 lat swojego pontyfikatu mieszkał papież Jan Paweł II.

Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaSkorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaCzytaj dalej

Z okazji setnej rocznicy urodzenia Karola Wojtyły, organizowana jest wielka, narodowa podróż Polaków do stolicy Włoch. Pielgrzymkę organizuje Konferencja Episkopatu Polski. Zapisy na podróż, która odbędzie się 17 maja 2020 roku, już trwają.

Rzym przyjmie tysiące Polaków

Wszystkie zorganizowane wyjazdy, które mają zamiar udać się w tym czasie do Stolicy Apostolskiej muszą zostać wcześniej zgłoszone. Wszystko po to, by uczestnicy mieli pewność dostania biletów wstępu na celebrację papieską, która będzie miała miejsce w niedzielę, 17 maja 2020.

- W związku z tym grupy parafialne i ponadparafialne, które zamierzają w pielgrzymce uczestniczyć, powinny zgłosić się telefonicznie lub pocztą elektroniczną w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Opolu. Adres e-mailowy: wd@diecezja.opole.pl, numer telefonu: 77/44-32-130 - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie opolskiej diecezji.

Mimo że Karol Wojtyła urodził się 18 maja, obchody jego urodzin zostaną zorganizowane dzień wcześniej. Same obchody setnej rocznicy urodzenia papieża Jana Pawła II będą miały bardzo uroczysty przebieg. Mszę świętą na Placu Świętego Piotra poprowadzi papież Franciszek. Rozpocznie się ona o godzinie 10:30. Przez resztę dnia wierni z całego świata będą mogli wspólnie pomodlić się za papieża Polaka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: nto.pl

Następny artykuł