rzym watykan światScreen/youtube/CTV

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich turystów w Watykanie. Modlitwa, jakiej jeszcze nie było

Rzym jest obecnie jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Z tego powodu niedzielna tradycyjna modlitwa w Watykanie nie przebiegała tak jak zwykle.

Rzym przez ostatnie miesiące opustoszał za sprawą epidemii koronawirusa. Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański wspomniał osoby chore, jednak sam przebieg nie wyglądał tak jak zwykle.

Obostrzenia w Polsce przedłużone. Mateusz Morawiecki podał datyObostrzenia w Polsce przedłużone. Mateusz Morawiecki podał datyCzytaj dalej

Rzym w obliczu epidemii

Po raz pierwszy w historii papież Franciszek nie poprowadził niedzielnej modlitwy Anioł Pański z okna na placu Świętego Piotra. Przemówił do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim, a jego obraz był wyświetlony na ekranie przed bazyliką watykańską.

Tego dnia na placu zebrało się mniej turystów niż zazwyczaj. Wszystko spowodowane było ryzykiem zarażenia Covid-19, który jest w Rzymie ogromnym zagrożeniem. Papież wspomniał o osobach chorych w swojej modlitwie.

- Jestem blisko w modlitwie z osobami, które cierpią z powodu obecnej epidemii koronawirusa i ze wszystkimi tymi, którzy się nimi opiekują - powiedział Franciszek. - Wspominałem o nich dużo w tych dniach wyciszenia - dodał, nawiązując do zakończonych niedawno rekolekcji wielkopostnych.

Papież wyraził również solidarność z narodem syryjskim, zwłaszcza z mieszkańcami Idlib i północno-zachodniej Syrii, którzy zmuszeni byli do ucieczki przed wojną.

Dzisiaj grzeje: 1. Polscy hotelarze są zdruzgotani. "Z czymś takim nie miałem jeszcze do czynienia"
2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

- Ponownie wyrażam wielki niepokój, mój ból z powodu nieludzkiej sytuacji tych bezbronnych osób, w tym - wielu dzieci, którym grozi utrata życia. Nie możemy odwracać wzroku od tego kryzysu humanitarnego, lecz nadać mu pierwszeństwo przed jakimkolwiek innym interesem - oświadczył. Następnie wezwał do modlitwy za Syryjczyków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz dziecko? Mało kto o tym wie, ale można dostać ogromne sumy, trzeba zrobić jedną rzecz
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)

Źródło: tvn24.pl

Następny artykuł