Rzym pamiątkiFot. Unsplash.com/Christopher Czermak

Koniec z pamiątkami w Rzymie przy atrakcjach. Przełomowa decyzja władz

Rzym to jedna z największych ikon Starego Kontynentu. Przyjeżdżają tam ludzie z całego świata i niemalże każdy przywieźć chce ze sobą jakąś pamiątkę. Tych jednak już wkrótce nie znajdziemy w pobliżu najpopularniejszych atrakcji.

Rzym jest jedną z najpiękniejszych stolic w Europie. Zachwyca swoimi zabytkami oraz licznymi atrakcjami, a jego historia fascynuje. Przekłada się to na ogromne wpływy z turystyki, a to z kolei wpływa na rozwój infrastruktury oraz ilość ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Koszmar na lotnisku, kobieta zmarła po wyjściu z samolotu. Zatruła się dymem z pożarówKoszmar na lotnisku, kobieta zmarła po wyjściu z samolotu. Zatruła się dymem z pożarówCzytaj dalej

Oprócz najbardziej reprezentatywnych obiektów, znanych na całym świecie, znaleźć tam można dziesiątki lokali, restauracji, muzeów oraz galerii, które są niepowtarzalne i unikatowe w skali całego świata. Teraz jednak okazuje się, że władze miasta podjęły przełomową decyzję. Już wkrótce w okolicach najpopularniejszych atrakcji i najbardziej lubianych przez turystów miejsc nie będziemy mogli kupić pamiątek.

Rzym rezygnuje ze straganów z pamiątkami w okolicach najsłynniejszych atrakcji

Jak podają media, wszystkie stragany z pamiątkami, których Rzym ma tysiące, mają zostać przeniesione w mniej popularne i reprezentacyjne miejsca. Rzekomo ma to przełożyć się na ogólny wygląd tego miasta oraz bezpieczeństwo otoczenia wyjątkowych obiektów. Decyzja ta podjęta została przez burmistrz Virginię Raggi, która stwierdziła, że stragany pełne magnesów, koszulek czy innych breloczków nie pasują do otoczenia.

Jak podają szczegóły komunikatu, który pojawił się w mediach, przeniesionych ma zostać aż siedemnaście stoisk. Zlokalizowane one były przy Schodach Hiszpańskich, na Piazza Navona czy przy Fontannie di Trevi. Osiem z tych atrakcji będzie mogło dalej funkcjonować, jednak w innych lokalizacjach - znacznie oddalonych od głównych zabytków. Oficjalnie przepis ten wszedł w życie już 1 stycznia, jednak - jak donosi "The Guardian", stoiska nadal są rozstawiane, a właściciele nie do końca respektują zmiany.

To nie pierwsza zmiana w Rzymie

Warto przypomnieć o tym, że wprowadzenie tego przepisu związane jest z ogólną tendencją Rzymu do poprawy otoczenia i wyglądu miasta. Niedawno zabroniono też siadania na Schodach Hiszpańskich, co spotkać się może z wyjątkowo surową grzywną wynoszącą nawet do 400 euro. Zmiany objęły też Fontannę di Trevi, na której przechodnie również nie mogą usiąść ani zjeść posiłku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-latek został bohaterem, ratował koale z pożaru. Jego zdjęcia obiegają sieć lotem błyskawicy
  2. Wygląda jak z bajki, ale istnieje naprawdę! Różowy basen zapiera dech w piersiach [ZDJĘCIA]
  3. Turystyczny raj przedłuża darmowe wizy dla Polaków. Możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy
  4. Dramat na pokładzie samolotu. Załoga zrobiła wszystko, ale niestety i tak doszło do najgorszego
  5. Zagraniczna linia lotnicza rozdaje 50 tys. biletów zupełnie za darmo. Wystarczy spełnić tylko jeden warunek
  6. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, którego nie odwiedzają turyści. Powód jest bardzo smutny

Źródło: Onet

Następny artykuł