Rzeka z krokodylem?Fot. Wikipedia.org/Michael Sander/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ (zdjęcie poglądowe)

Zakaz kąpieli w rzece. Trwają poszukiwania niebezpiecznego gada za polską granicą

Rzeka za zachodnią granicą stała się obiektem zainteresowania lokalnych służb i władz samorządowych. Istnieje podejrzenie, że w miejscowych wodach świadkowie widzieli niebezpiecznego “lokatora”.

Rzeka we wschodniej części Niemiec stała się obiektem kontrowersji zaraz po relacjach świadków, jakoby w wodach “pomieszkiwał” krokodyl. Miejscowe władze wydały oficjalny zakaz korzystania z akwenu.

Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaEwakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaCzytaj dalej

Rzeka w Niemczech z egzotycznym lokatorem?

Jak podają dziennikarze serwisu TVN Meteo, rzeka Unstruta w kraju związkowym Saksonia-Anhalt mogła stać się nowym domem dla potencjalnie niebezpiecznego krokodyla. Władze powiatu Burgenland ogłosiły zakaz korzystania z wód akwenu do 6 września. Poszukiwania gada trwają już od piątku (28 sierpnia).

Rzeka od początku weekendu jest przeszukiwana przez zastęp straży pożarnej, policję oraz przedstawicieli Niemieckiego Towarzystwa Ratowania Życia (DLRG). Jak na razie nie ma zgodności, co do potencjalnej przyczyny pojawienia się gada, chociaż są też głosy nieco bardziej sceptyczne wobec “pomieszkiwania” w ogóle.

Starosta: Rzeka bez śladów krokodyla

Na swoim Twitterze Götz Ulrich, starosta powiatu Burgenland poinformował, że rzeka Unstruta jest wolna od niebezpiecznych gadów i nie ma “żadnych śladów krokodyla”. Zadeklarował, że już od dzisiaj (poniedziałek, 31 sierpnia) śluzy na akwenie zostaną otwarte i powróci ruch łodzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Z ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do Polski
3. Zajmują konta, ściągają chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Co ważne, rzeka w Saksonii-Anhalt nie jest jedynym przypadkiem egzotycznego “lokatora” niemieckich powiatów. Wcześniej funkcjonariusze z centralnej części kraju pracowali nad sprawą niejakiego Klausa, który okazał się “nielegalnym uciekinierem”.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski powiedział, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna data
  2. Wpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowi
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić psa, bo "jest stary i śmierdzący". Na szczęście weterynarz zainterweniował

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł