rzeka coś dziwnegoInstagram @cathrampton

Spacerowali spokojnie nad rzeką. Nagle spojrzeli na wodę. Nie mogli uwierzyć, co zobaczyli

Rzeka wyrzuciła na brzeg coś bardzo dziwnego. Turyści, którzy szli wzdłuż wody, przyznali, że jeszcze nigdy w życiu nie widzieli czegoś podobnego. Fotografie, które znalazły się w mediach społecznościowych, obiegły już świat. Specjaliści wyjaśnili też, czym jest osobliwe znalezisko, które wyglądem przypomina trochę kosmitę.

Rzeka w Australii wyrzuciła na brzeg bardzo dziwne stworzenie. Turyści, którzy akurat spacerowali niedaleko wody, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Para przyznała, że jeszcze nigdy w życiu nie widziała czegoś podobnego. Na pamiątkę zrobili zdjęcie, które opublikowali na swoim Instagramie @cathrampton. Okazało się, że na australijskiej plaży pojawił się samogłów - ryba o dość osobliwym kształcie, która jednak nie należy do wyjątkowo rzadkich okazów. Trzeba jednak przyznać, że wygląd tych stworzeń robi wrażenie.

Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierzaNie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierzaCzytaj dalej

Uchodząca do Cieśniny Bassa rzeka Kennett w stanie Wiktoria wyrzuciła na plażę dziwną rybę, którą zobaczyła spacerująca para. Początkowo Cath i jej mąż Tom nie mieli pojęcia, czym jest stworzenie, które znalazło się na lądzie. Turyści nie mogli porównać jej do niczego, co widzieli wcześniej. Tajemnicza istota jednak przyciągnęła ich uwagę. Małżeństwo zrobiło kilka pamiątkowych zdjęć przy ujściu rzeki, gdzie leżał samogłów. Co to za ryba?

Rzeka w Australii wyrzuciła na brzeg samogłowa

Samogłów, którego wyrzuciła rzeka, to najcięższa ryba kostnoszkieletowa. Stworzenie o dziwnym wyglądzie dorasta do 3 metrów długości i masy ciała dochodzącej do 2 ton. Samica z tego gatunku to jedna z najpłodniejszych ryb - jednorazowo może wytworzyć 300 milionów jaj. Osobliwego olbrzyma na australijskiej plaży wcześniej zobaczyła też jeszcze jedna para. Wszyscy turyści byli zgodni co do tego, że ryba robi piorunujące wrażenie, gdy widzi się ją na żywo po raz pierwszy.

- Szliśmy po plaży i zauważyliśmy tę wielką bryłę na piasku - słowa Tima Rothmana cytuje Radio Zet.

- Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Z daleka wyglądała jak kosmita - dodaje Rothman.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?
3. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem

Podróżni szacują, że ryba, którą wyrzuciła rzeka Kennett, miała około 2 metrów długości. Nie mogli ukryć zdziwienia, gdy dowiedzieli się, że zdarzają się znacznie większe samogłowy. Stworzenie to zamieszkuje niemal wszystkie morza i oceany strefy ciepłej i umiarkowanej. Wyjątkowo może pojawić się również w Bałtyku. Co ciekawe samogłów pojawił się także na polskiej plaży kilka lat temu. Jego widok także zrobił ogromne wrażenie na przebywających nad wodą wczasowiczach.

Na zdjęciu umieszczonym poniżej możecie przyjrzeć się osobliwej rybie, którą wyrzuciła rzeka Kennett. Musicie przyznać, że wygląda bardzo dziwacznie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o podejrzanej przesyłce z Chin, która trafiła do Polski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Robert Lewandowski usłyszał fatalną wiadomość. Pozbawiono go szansy na największe wyróżnienie
  3. PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekręt
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł