rząd ogromny ciospixabay/Antranias

Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Rząd ogłosił nowe rozporządzenie, które wchodzi w życie już dzisiaj. Decyzja o nowych ograniczeniach może okazać się prawdziwym ciosem dla turystyki, która i tak została już mocno dotknięta pandemią koronawirusa. Podróżnych czekają bardzo duże utrudnienia, które mogą przekreślić późny urlop. O co chodzi?

Rząd potwierdził nowe ograniczenie, które wchodzi w życie dzisiaj tj. 30 września. Zgodnie z z nowym rozporządzeniem wraca zakaz lotów. Restrykcje nie będą obejmowały jedynie szczególnych wyjątków. To może poważnie zaszkodzić turystyce. Niestety przyczyny należy szukać w pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią SARS-CoV-2.

1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasneCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rząd pojawiła się lista krajów, do których nie będzie można latać samolotem. Do wyjątków należą jedynie połączenia czarterowe, które zostały zamówione przed 30 września na zlecenie biur podróży. Jakie kraje obejmuje nowe rozporządzenie? Wchodzi w życie już dzisiaj.

Rząd ogłosił nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów

Rząd przekazał informacje na temat krajów, do których nie będzie można latać samolotem. Na szczęście na liście nie znajdują się żadne państwa należące do Unii Europejskiej. Decyzja o wprowadzeniu tych ograniczeń spowodowana jest wysokim współczynnikiem liczby zachorowań na COVID-19.

Po tym, jak rząd wydał rozporządzenie, nie będzie można latać do Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Federacyjnej Republiki Brazylii, Królestwa Bahrajnu, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Republiki Argentyńskiej, Republiki Chile, Republiki Ekwadoru, Republiki Indii, Republiki Iraku, Republiki Kolumbii, Republiki Kostaryki, Republiki Libańskiej, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Malediwów, Republiki Mołdawii, Republiki Panamy, Republiki Paragwaju, Republiki Peru, Republiki Trynidadu i Tobago, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Sułtanatu Omanu oraz Wspólnoty Bahamów.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Ostra reakcja widzów na niesmaczne sceny w Polsacie. "Festiwal żenady"
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Zakaz obowiązuje do 13 października 2020. W państwach, które znalazły się na liście, współczynnik liczby zachorowań na COVID-19 w ciągu ostatnich 14 dni przekracza 90 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o sąsiedzie Polski, który wprowadza stan wyjątkowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropnie zaniedbany pudel trafił do schroniska. Dopiero po strzyżeniu wyszła na jaw straszna prawda
  2. Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłość
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Kotka nie opuszczała swojej ciężarnej pani na krok. Ale dopiero po porodzie doprowadziła świeżo upieczoną mamę do łez

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł