Rząd Hiszpanii wprowadza stan zagrożenia epidemicznegoFot. Google Maps/ screen

Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Potrwa aż do wiosny. Europejskie wieści są wstrząsające

Rząd jest odpowiedzialny za kontrolę sytuacji w kraju i wprowadzanie specjalnych zasad w przypadku epidemii. Europa powoli się zamyka, by uniknąć utraty kontroli nad przyrostem liczby chorych.

Rząd Hiszpanii ogłosił w niedzielę wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Sytuacja się pogarsza, podobnie jak w Polsce, dlatego trzeba podjąć kolejne kroki, by zatrzymać koronawirusa. Niestety odbije się to na wielu dziedzinach życia, w tym na turystyce, która jest ważną gałęzią gospodarki tego kraju.

Zacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowiZacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowiCzytaj dalej

Rząd zwołał nadzwyczajne posiedzenie

Premier Pedro Sanchez przekazał informacje na temat postanowień nadzwyczajnego posiedzenia rady ministrów, które miało miejsce w niedzielę. Wszystkie siły polityczne popierały pomysł wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego i są gotowe do dalszej pracy nad poprawą sytuacji w kraju.

Hiszpania po raz pierwszy ogłosiła taki stan w 14 marca, a później wielokrotnie przedłużała okres jego obowiązywania. Tym razem rząd od razu zadecydował, że konieczne jest długotrwałe ograniczenie wszelkich działalności, bez których można się obyć. Stan zagrożenia epidemicznego będzie obowiązywał do kwietnia 2021 r.

Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieniNieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieniCzytaj dalej

Już teraz wprowadzane są kolejne ograniczenia, które dopasowuje się do sytuacji w danym regionie. Została ustalona czterostopniowa skala, która bazuje na liczbie zakażeń. Pierwszy stopień to 25 zakażonych na 100 tys. mieszkańców, a czwarty 100 zakażonych na 100 tys. mieszkańców.

- W tej chwili na terenie znacznej części naszego kraju występuje poziom czwarty, tzw. ekstremalnego ryzyka. Naszym celem jest obniżenie go do 25 przypadków na 100 tys. obywateli - powiedział Sanchez cytowany przez portal Tanie Loty.

Pojawią się kolejne restrykcje

Zanim nowe zasady wejdą w życie, musi się na nie zgodzić parlament. W tej chwili nie widać żadnych powodów, dla których miałby odrzucić projekt, dlatego zatwierdzenie powinno być jedynie formalnością.

Szef rządu zapowiedział, że egzekwowanie nowych restrykcji spoczywać będzie głównie na władzach 17 wspólnot autonomicznych kraju. Będą musiały zgłaszać rosnącą liczbę zakażeń, a jeśli przez 14 kolejnych dni wskaźnik będzie wyższy niż dopuszczany na obecnym poziomie, wprowadzić wyższy poziom ograniczeń.

Premier prosił o obywateli o jedność w dobie epidemii oraz o przestrzeganie wszystkich obostrzeń sanitarnych. Właśnie wprowadzono zakaz wychodzenia z domu pomiędzy godz. 23 a 6. Wyjątek będą stanowiły osoby pracujące w tych godzinach, by mogły dojechać na miejsce lub wrócić do domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
2. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu
3. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy

Turyści mają problemy

Turyści, którzy chcą jeszcze w tym roku odwiedzić Hiszpanię, powinni na bieżąco śledzić obowiązujące obostrzenia. W tej chwili nie ma blokady na granicach, lecz trzeba wypełnić specjalny formularz, bez którego nas nie wpuszczą. Restauracje nie mogą serwować jedzenia w lokalu, a jedynie sprzedawać na wynos. Wiele obiektów jest objętych limitem osób, więc przemieszczanie się po mieście będzie utrudnione.

Warto też pamiętać, że w przypadku nagłego zamknięcia granic czy zawieszenia lotów, musimy się liczyć z trudnościami przy powrocie. Polski rząd nie będzie skory do organizowania kolejnych lotów repatriacyjnych i każdy będzie musiał zadbać o siebie sam.

Trwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła mediaTrwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła mediaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Plaga inwazyjnego gatunku w Polsce. W naszych domach coraz więcej niebezpiecznych insektów
  2. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  3. Wszyscy nagle zamilkli. Dramatyczne sceny na Podhalu, aż ciarki przechodzą
  4. Możesz dostać gigantyczną karę. Wszystko przez brak kwarantanny i testu na covid, trzeba znać nowe przepisy w Niemczech dla Polaków
  5. Co za tragedia. Potężny pożar na zachodzie Polski. Siły żywiołu nie da się opisać
  6. Znalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdę
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł