Rząd podjął decyzjępixabay.com Free Photos

Definitywny koniec, rząd podjął ostateczną decyzję. Wielu turystów będzie załamanych wieściami zza granicy

Rząd ogłosił swoją decyzję. Wieści niestety nie są pomyślne, zwłaszcza dla turystów. Jak się okazuje, to już definitywny koniec. Podjęcie tak radykalnych kroków było konieczne w oczach władzy, choć wszyscy mieli nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Rząd oglosił ważną wiadomość dla wszystkich turystów. Z powodu wciąż utrzymującej się pandemii koronawirusa konieczne było podjęcie radykalnej decyzji, która dotyka przede wszystkim turystów. Zmiana za granicą na pewno większości nie przypadnie do gustu. Miszkańcy również nie są zadowoleni.

Rząd podjął decyzję, która dotyka głównie turystów

Od 26 sierpnia w Barcelonie obowiązuje zakaz dla mieszkańców. Nie mogą już pozwalać nocować w swoich domach turystom. Rząd autonomiczny Katalonii już na początku sierpnia zatwierdził tę decyzję. Nowe prawo ustanowione przez władze regionalne spotkało się z falą protestów osób, które zarabiały na wynajomwaniu swoich prywatnych mieszkań podróżnikom. Mimo wszystko zmiana jest mniej restrykcyjna niż się początkowo spodizewano.

Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczeniaPrzed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczeniaCzytaj dalej

Ustalono, że zakaz ma trwać do sierpnia 2021 roku, po tym czasie rząd Katalonii ponownie podejmie decyzję. Janet Sanz od spraw urbanistyki w tamtejszym ratuszu zastrzega, że nowe prawo będzie egzekwowane między innymi dzięki kontrolom przeprowadzanym przez rząd. Istnieje obawa, że barcelończycy nadal będą nocować u siebie turystów ze zwyczajnej niewiedzy o nowym dekrecie. Zakazane jest również prowadzenie prac budowalnych, które mają umożliwić adaptację budynków tak, by mogli w nim zatrzymywac się przyjezdni.

Turyści nie są zadowoleni

Nie tylko mieszkańcy są niezadowoleni. Turyści również odczują skutki decyzji katalońskiego rządu. Bardzo często płacanie za nocleg u osób prywatnych jest o wiele tańsze nawet niż w hostelach, a do tego warunki są bardziej komfortowe. Część podróżników preferuje tylko takie rozwiązanie, a zakaz podobnych praktyk w Barcelonie może być dla nich bardzo rozczarowujący.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebezpieczna choroba wyeliminowana z całego kontynentu. Przełomowe doniesienia
2. Porażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryć
3. Jeszcze tylko podpis prezydenta i wjedzie nowa opłata. Wpływy będą ogromne

Według ustaleń dziennika "La Vanguardia" w samej Katalonii było około 3000 mieszkań, które oferowały nocleg dla przyjezdnych. Według ustaleń dziennikarzy drugie tyle miało działać nielegalnie. Nic zatem dziwnego, że decyzja o zakazie wywołała tak duże emocje wśród barcelończyków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)
  2. Podobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. 5-latka otoczona stadem 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: RMF24

Następny artykuł