Rząd podjął decyzjęfot. google map (screen)

Zostało już tylko kilkanaście godzin. Połowa Polski musi się przygotować. Wszystko się zmieni. Polaków i turystów z zagranicy czekają utrudnienia

Rząd musiał pilnie podjąć decyzję dotyczącą sposobów zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii. Kolejne powiaty trafiły do czerwonej strefy, w tym duże miasta wojewódzkie, które są ważnymi ośrodkami edukacji czy kultury.

Rząd ogłosił już decyzję dotyczącą całego kraju. Na liście czerwonych powiatów już od soboty 17 października znajdzie się ich aż 152 wraz z 11 miastami wojewódzkimi. Jak tłumaczył premier Mateusz Morawiecki, te zmiany są konieczne, by nie doszło do pogłębienia kryzysu zdrowotnego. Restrykcje określił mianem hamulca, który trzeba wcisnąć do samego końca.

Już pewne. Znów potrzebne będą paszporty, aby przekroczyć granicę. Polaków czekają wielkie zmianyJuż pewne. Znów potrzebne będą paszporty, aby przekroczyć granicę. Polaków czekają wielkie zmianyCzytaj dalej

Rząd ogłosił decyzję po długiej naradzie

Na liście znalazły się miasta wojewódzkie: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa. Ograniczenia, które zostaną w nich wprowadzone, będą miały wpływ nie tylko na ich mieszkańców, ale też osoby przyjeżdżające z okolic. Turystów jest już coraz mniej, a po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń z pewnością zrezygnują z przyjazdu.

Strefa żółta, która obejmuje cały kraj, nie pozostała bez zmian. Dotyczą one głównie limitów osób w poszczególnych lokalach usługowych i instytucjach. W imprezach okolicznościowych, takich jak wesela czy konsolacje będzie mogło wziąć udział maksymalnie 20 osób, bez zabawy tanecznej. Wszelkie zgromadzenia nie mogą przekraczać 25 osób, a wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności.

Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećPolsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećCzytaj dalej

W strefach czerwonych znaczne ograniczenia

Jak przekazał premier, szkoły wyższe i średnie przejdą w tryb nauczania hybrydowego. W całym kraju transport publiczny zostanie ograniczony do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. ogólnej liczby miejsc w pojeździe. Zostanie zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieprawdopodobna wpadka w TVP Info. Po telefonie od widza prowadzący nie mieli pojęcia, co powiedzieć
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

W strefach czerwonych został wprowadzony zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje, a wszelkie zgromadzenia nie będą mogły liczyć więcej niż 10 osób. W placówkach handlowych będzie mogło przebywać do 5 klientów na jedną kasę. Szkoły średnie i wyższe przejdą w tryb nauczania zdalnego.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat. Łania konała w rowie przez wiele godzin. Służby rozłożyły ręce, nie wiedziały, co robić
  2. Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o system dostarczania tlenu
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Koniecznie sprawdź skład swojego szamponu. Naukowcy odkryli, że jeden składnik jest bardzo szkodliwy dla zdrowia

Źródło: RMF 24

Następny artykuł