rząd dobra wiadomośćunsplash.com Edgar Pereira

W nocy zniesiono zakaz. Jest potwierdzenie ws. lotów do Wielkiej Brytanii

Wszystko wskazuje na to, że rząd oficjalnie znosi zakaz przyjmowania lotów z Wielkiej Brytanii. Podróżni będą mogli przylatywać do Polski, jednak nadal będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna. Samoloty z Wielkiej Brytanii będą mogły lądować już od czwartku 14 stycznia. Izolacja będzie dotyczyła osób przemieszczających się transportem zorganizowanym.

Rząd nie przedłużył zakazu przyjmowania lotów z Wielkiej Brytanii, który przestał obowiązywać o północy ze środy na czwartek, tj. z 13 na 14 stycznia. Jednak każdy przemieszczający się ze Zjednoczonego Królestwa transportem zorganizowanym będzie musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie, która będzie trwała 10 dni. O szczegółach informuje RMF24.

Zgodnie z rozporządzeniem, które rząd wprowadził 22 grudnia 2020 roku, połączenia z Wielkiej Brytanii zostały zablokowane do 13 stycznia po tym, jak w Zjednoczonym Królestwie wykryto nową odmianę koronawirusa, która okazała się jeszcze bardziej zaraźliwa. Na zawieszenie lotów z Wielką Brytanią zdecydowały się także inne europejskie kraje jak Holandia, Belgia czy Włochy.

Rząd zdejmuje zakaz przyjmowania lotów z Wielkiej Brytanii

Po dwóch tygodniach rząd postanowił przedłużyć zakaz przyjmowania lotów z Wielkiej Brytanii aż do 13 stycznia br. Wówczas jednak dziewięć innych krajów już nie zdecydowało się na kontynuowanie zakazu – w tym Stany Zjednoczone.

Media w środę wieczorem poinformowały, że rząd nie zamierza przedłużać jednak zakazu, w związku z czym loty z Wielkiej Brytanii od północy ze środy na czwartek (13 na 14 stycznia) będą mogły kończyć się w Polsce. Informację tę potwierdził w rozmowie z PAP wiceminister Marcin Horała.

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Niestety, żyje Jan Barwicki, wielka strata dla lokalnego oddziału PTTKTragiczna wiadomość obiegła Polskę. Niestety, żyje Jan BarwickiCzytaj dalej

Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowymsłowa ministra infrastruktury Marcina Horały cytuje RMF24. To właśnie minister odpowiadał za opracowywanie zakazów.

Wiadomość została też potwierdzona przez ministra infrastruktury Marcina Horałę na Twitterze, co także przekazał serwis RMF24.

rząd znosi zakaz

Screen/Twitter/Radio ZET

Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń, to już decyzja przewoźników – napisał minister.

Minister przypomniał też, że chociaż rząd nie przedłuża zakazu, to przemieszczających się transportem zorganizowanym po przekroczeniu granicy z Polską nadal będą musieli poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie.

Rząd planuje łagodzenie obostrzeń

Rząd planuje też stopniowe wprowadzanie łagodzeń obostrzeń w stosunku do przedsiębiorców. Szczególne powody do zadowolenia mają hotelarze. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy RMF24 obiekty noclegowe mają zostać otwarte w drugiej kolejności.

Jako pierwsze otwarte mają być jednak centra handlowe oraz sklepy. Najprawdopodobniej natomiast zdecydowanie dłużej będą czekali właściciele restauracji, siłowni, klubów fitness, aquaparków oraz basenów.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowej trasie z WizzAira, którą przewoźnik wytyczył z Polski. Samoloty będą startowały z katowickich Pyrzowic. To kolejny dowód na to, że tanie linie lotnicze nadal prężnie się rozwijają. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: RMF24

Następny artykuł