rząd tarcza 4.0fot. flickr.com/ Kancelaria Premiera/ Public domain

Wyciekły szczegóły, rząd chce tarczy 4.0. Sytuacja tysięcy Polaków jest dramatyczna

Rząd wygadał się o szczegółach tarczy 4.0. Ma to związek z tragiczną sytuacją tysięcy Polaków. Dotyczy przede wszystkim jednej grupy, która mocno ucierpiała z powodu restrykcji wprowadzonych w połowie marca. Specjalnie dla nich ma zostać uruchomiony drugi program.

Rząd zdradził szczegóły kolejnej tarczy antykryzysowej, która ma wspomóc finansowo tysiące Polaków, którzy najbardziej ucierpieli z powodu pandemii koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o turystykę, która nie odbiła się jeszcze po lockdownie.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

Rząd ogłosił tarczę antykryzysową 4.0

Senatorowie zgłosili w miniony czwartek poprawki do ustawy o kolejnej tarczy antykryzysowej dla branży turystycznej. Projekt ustawy ponownie trafił do senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

– Mamy nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę, w której jest kilka rozwiązań dotyczących sytuacji covidowej, w tym uruchomienie Funduszu Zwrotów przy Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym. To ok. 300 mln zł, a beneficjentem tych środków będą turyści. Każdy, kto przed pandemią SARS-CoV-2 przedpłacił wycieczkę lub wyjazd turystyczny, a ten się nie odbył z powodu koronawirusa, będzie mógł zwrócić się do tego funduszu. Jednocześnie będą do niego aplikować firmy, które będą musiały przedstawić opłacone drogą bezgotówkową wycieczki – odpowiada minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z agencją Newseria Biznes.

Minister Emilewicz poinformowała również, że środki mają zostać wypłacone maksymalnie 30 dni po weryfikacji wniosków. Dodatkowym wsparciem dla przedsiębiorstw ma być przedłużenie postojowego i zawieszenie składek na ubezpieczenia społeczne dla pilotów, przewodników i przewoźników autokarowych. Wielu z nich nie będzie miało szans na odbicie i poprawę swojej kondycji finansowej, zwłaszcza, że przedłużony zostanie kolejny zakaz.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Dane Ministerstwa Rozwoju wskazują, że do 4 września br. w ramach tarcz antykryzysowych udzielono przedsiębiorcom pomocy w wysokości 135 mld zł. Większość stanowią subwencje z Tarczy Finansowej PFR na łączną kwotę 60,5 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: InnPoland

Następny artykuł