Rząd podjął decyzjęfot. Kancelaria Premiera

Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś

Rząd polski wreszcie zdecydował o zakazie, o którym informował już jakiś czas temu. Polacy jednak czekali na oficjalną informację. Decyzja została podjęta, a przedłużony zakaz obowiązuje od dziś, tj. 12.08.2020.

Rząd polski zdecydował. Rada Ministrów podjęła decyzję, która jest istotna dla tysięcy Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni, ale należy uzbroić się w cierpliwości i liczyć, na to, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa zacznie się stabilizować, a świat faktycznie wróci do normalności.

Wracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałeWracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałeCzytaj dalej

Rząd podjął decyzje

Jak już wcześniej informowaliśmy, rząd rozważał decyzję o podtrzymaniu zakazu lotów do kilku krajów. Decyzja została właśnie podjęta i weszła w życiu zaraz po północy 12 sierpnia. Rada Ministrów przedłużyła zakaz lotów do wybranych państw na 2 tygodnie, czyli do 25 sierpnia. Sytuacja w wybranych kierunkach będzie cały czas monitorowana i po koniec sierpnia dowiemy się jakie następne kroki będą podjęte ws. lotów. Niestety obecnie na całym świecie widoczny jest wzrost zachorowań na Covid-19, dlatego nie jest wykluczone, że do listy z tzw. „czerwonej strefy”, może trafić więcej krajów. Obecnie lista składa się z 44 kierunków, do których zostały zabronione połączenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Podsłuchał turystów w restauracji w Zakopanem. Włos jeży się na głowie, zero zahamowań
2. GW: Rząd chce sprzedawać lasy. Grunty mają trafić pod zabudowę deweloperów

Dokąd Polacy nie mogą podróżować?

Lista składa się z 44 państw. Są to głównie kraje spoza Europy, lecz nie tylko. Na liście zakazanych kierunków należą: Bośnia i Hercegowina, Chińska Republika Ludowa, Czarnogóra, Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Suazi, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, RPA, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, USA, Oman, Luksemburg, Boliwia, Bahamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mało kto zdaje sobie sprawę z tajemnicy Kamila Stocha. Dostał specjalną nagrodę od Andrzeja Dudy
  2. Nie żyje dwulatek, przebywał w przegrzanym pokoju. Zmarł z pragnienia, zapadł wyrok
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: RadioZet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł