Rysy niestety dramatFot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Bukowina Tatrzańska

Dramat w Rysach, TOPR w akcji. Niestety, spadł w przepaść, reszta w skrajnym niebezpieczeństwie

Rysy znalazły się w centrum akcji ratowniczej po tym, jak w rejonie polskich gór doszło do dramatycznych wydarzeń. Jeden z turystów spadł z dużej wysokości. Pozostali wczasowicze nadal są w skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Służby robią, co mogą, aby zdążyć na czas. Warunki są coraz mniej sprzyjające i utrudniają działanie ratowników.

Rysy z powodu dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych stają się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla turystów. Portal Tatromaniak poinformował o dramatycznej akcji ratunkowej służb Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy wyruszyli w rejon polskich gór, aby pomóc piątce wczasowiczów. Jeden z nich spadł z dużej wysokości. Pozostałym nadal grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Jak donosi portal Tatromaniak, Rysy stanowią obszar trudnej akcji ratunkowej. Z informacji przekazanych przez media wynika, że w górach utknęło 5 turystów pochodzenia niemieckiego. Ich stan wciąż jest nieznany – w tym również podróżnika, który spadł z bardzo dużej wysokości pod szczytem. Warunki pogodowe są bardzo trudne i uniemożliwiają ratownikom TOPR skorzystania z śmigłowca.

Turyści wspinający się na Rysy, znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie. Jeden spadł w przepaść

Według informacji przekazanych przez ratownika dyżurnego Piotra Konopkę w drodze na Rysy utknęło 5 turystów pochodzenia niemieckiego. Członek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego potwierdził też dramatyczne wiadomości – jeden z podróżników spadł około 200 metrów pod szczytem. Jak dotąd nie wiadomo w jakim jest stanie.

Pozostali niemieccy turyści nadal znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. Warunki w górach są obecnie bardzo trudne, a akcja ratownicza nie będzie łatwa. Członkowie TOPR nie mogą skorzystać ze śmigłowca z powodu gęstej warstwy chmur nad Tatrami, która znacznie ogranicza widoczność. Czynności ratowników nadal trwają. Pojawił się także komunikat ostrzegawczy wydany przez Tatrzański Park Narodowy.

– Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Powyżej około 2000 m n.p.m. zalega cienka warstwa śniegu. Jest bardzo ślisko – treść komunikatu Tatrzańskiego Parku Narodowego cytuje portal Tatromaniak.

O coraz trudniejszych warunkach na południu Polski stacje meteorologiczne informowały już w ciągu zeszłego weekendu. W górach pojawia się coraz więcej śniegu oraz porywisty wiatr. Opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem mogą występować przez cały obecny tydzień. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o 3 ofiarach śmiertelnych niszczycielskiego żywiołu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciągnęli delfinka na plażę, żeby zrobić selfie. Na oczach roześmianych turystów doszło do tragedii
  2. Nowoczesny samolot naddźwiękowy, który ma być rewolucją. Niewiarygodne, czego dokonali inżynierowie
  3. Magdę Gessler zdradził jeden szczegół pod zdjęciem. Zauważyli tylko najbystrzejsi fani, już wiadomo, gdzie spędziła wakacje
  4. Wpadka Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Dwa zdjęcia, a mówią wszystko
  5. Pomarańczowe alerty w Polsce. TVP potwierdza, żywioł uderzył, sytuacja jest bardzo poważna, trzeba uważać, wychodząc z domów
  6. Jeżyk pochwalił się nadzwyczajnym talentem. Gdyby nie hitowe wideo, nikt by nie uwierzył, że tak potrafi

Źródło: Tatromaniak.pl

Następny artykuł