ryby niezdrowe dla ludziFot. unsplash.com/@mqtliam

Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem

Ryby są zalecane przez dietetyków jako posiłek pełen wartościowych składników. Nie wszystkie gatunki są dla nas dobre, niektóre trzeba omijać z daleka. Turyści nad morzem mogą łatwo wpaść w pułapkę.

Ryby w nadmorskich restauracjach nie zawsze pochodzą z najbliższego zbiornika. Możemy w nich spotkać tanie i niekoniecznie dobre ryby z Chin, które zamiast zdrowych składników zawierają metale ciężkie. Przed zakupem dania lub mrożonej ryby trzeba przeczytać, skąd pochodzi. Przed jednym gatunkiem lepiej trzymać się z daleka.

Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Czytaj dalej

Ryby szkodliwe dla zdrowia

Ryba, która kilka lat temu królowała w sklepowych chłodniach, dziś traci na popularności. Mowa o pandze, która jest tania, ale nie przynosi żadnych korzyści dla naszego organizmu. Nieuczciwi restauratorzy serwują ją zatopioną w grubej panierce lub polaną dużą ilością sosu, by ukryć wątpliwe walory smakowe. Nie jest to jednak jedyny problem z tą rybą.

Panga nie zawiera kwasów omega-3, które są najcenniejszym składnikiem ryb. Zamiast porcji zdrowia otrzymamy nijakie w smaku mięso, które często zawiera metale ciężkie. Badacze wykryli w osobnikach z hodowli ogromne ilości rtęci, która ma zły wpływ na nasz organizm. Może to wynikać ze sposobu, w jaki przetrzymuje się te ryby.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośni
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Pangi, wbrew powszechnej opinii, nie są gatunkiem morskim. Naturalnie żyją w rzece Mekong, jednak te, które trafiają do naszych sklepów, pochodzą z hodowli. To, jak wyglądają zbiorniki, w których żyją te ryby, można porównać do chowu klatkowego kurczaków w Polsce. Stłoczone na małej powierzchni, zmuszone są do walki o przestrzeń do życia. Przepis na pyszną i zdrową rybę znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Wprost

Następny artykuł