Turysci.pl
chorwacja

fot. Pixabay/ pasja1000

Ryanair otwiera nową bazę w Zagrzebiu. Loty wystartują sześć tygodni wcześniej niż planowano

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

23 lipca Ryanair uruchomi swoją nową bazę w Chorwacji. Początkowo miała ona wystartować na początku września. Oznacza to, że loty irlandzkiego przewoźnika do Zagrzebia będą mogły ruszyć aż sześć tygodni wcześniej.

Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wśród Polaków, jednak w tym roku może stać się hitem ogólnoeuropejskim. Ryanair zauważając zwiększone zainteresowanie, zdecydował się na wcześniejsze otwarcie swojej bazy w Zagrzebiu.

Ryanair wystartuje loty do Chorwacji wcześniej

Ryanair ogłosił swoją decyzję o otwarciu nowej bazy w Chorwacji kilkanaście dni temu. Do tej pory Zagrzeb był jedną z nielicznych europejskich stolic z tak niewielką siatką tanich linii lotniczych.

Irlandzki przewoźnik ogłosił otwarcie swojej nowej bazy od września. Miał umieścić tam początkowo 2 samoloty i uruchomić kilkanaście nowych tras do Chorwacji.

Jak się jednak bardzo szybko okazało, popyt jest znacznie większy od oczekiwań. Ryanair zadecydował więc o przyspieszeniu uruchomienia bazy w Chorwacji, a także kilku nowych połączeń.

chorwacja

Ryanair otwiera nową bazę w Zagrzebiu. Loty wystartują sześć tygodni wcześniej niż planowano

CZYTAJ DALEJ

Według informacji serwisu Ex-Yu Aviation Ryanair umieści na lotnisku w Zagrzebiu 2 Airbusy A320, których operatorem jest należąca do Ryanaira linia Lauda Europe. Zostaną one tam zbazowane już 23 lipca.

Tego samego dnia uruchomione mają zostać połączenia do Londynu Luton, Rzymu Ciampino, czy Göteborga. Ryanair przyspieszy połączenia z Zagrzebia do Bergamo. Początkowo miały one wystartować pod koniec lipca, a finalnie przesunięto je na połowę czerwca.

Ponadto Ryanair ogłosił również uruchomienie 2 zupełnie nowych tras. Irlandzki przewoźnik poleci od września z Zagrzebia do Malmö w Szwecji, a także do Niemiec na lotnisko Dusseldorf-Weeze.

Ryanair uzasadnił swoją decyzję o przyspieszeniu lotów dużo większym zainteresowaniem tym kierunkiem niż pierwotnie przewidywała linia. Przewoźnik liczy, że 90 procent ruchu na nowych trasach wygenerują pasażerowie spoza Chorwacji.

Przy okazji ogłoszenia bazy w Zagrzebiu irlandzki przewoźnik zapowiedział bardzo duże plany z nią związane. Ryanair planuje latać stamtąd na 30-40 trasach i obsługiwać 2-3 mln pasażerów rocznie w ciągu najbliższych kilku lat.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >