Turysci.pl
chorwacja

fot. Pixabay/ pasja1000

Ryanair otwiera nową bazę w Zagrzebiu. Loty wystartują sześć tygodni wcześniej niż planowano

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

23 lipca Ryanair uruchomi swoją nową bazę w Chorwacji. Początkowo miała ona wystartować na początku września. Oznacza to, że loty irlandzkiego przewoźnika do Zagrzebia będą mogły ruszyć aż sześć tygodni wcześniej.

Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wśród Polaków, jednak w tym roku może stać się hitem ogólnoeuropejskim. Ryanair zauważając zwiększone zainteresowanie, zdecydował się na wcześniejsze otwarcie swojej bazy w Zagrzebiu.

Ryanair wystartuje loty do Chorwacji wcześniej

Ryanair ogłosił swoją decyzję o otwarciu nowej bazy w Chorwacji kilkanaście dni temu. Do tej pory Zagrzeb był jedną z nielicznych europejskich stolic z tak niewielką siatką tanich linii lotniczych.

Irlandzki przewoźnik ogłosił otwarcie swojej nowej bazy od września. Miał umieścić tam początkowo 2 samoloty i uruchomić kilkanaście nowych tras do Chorwacji.

Jak się jednak bardzo szybko okazało, popyt jest znacznie większy od oczekiwań. Ryanair zadecydował więc o przyspieszeniu uruchomienia bazy w Chorwacji, a także kilku nowych połączeń.

chorwacja

Ryanair otwiera nową bazę w Zagrzebiu. Loty wystartują sześć tygodni wcześniej niż planowano

CZYTAJ DALEJ

Według informacji serwisu Ex-Yu Aviation Ryanair umieści na lotnisku w Zagrzebiu 2 Airbusy A320, których operatorem jest należąca do Ryanaira linia Lauda Europe. Zostaną one tam zbazowane już 23 lipca.

Tego samego dnia uruchomione mają zostać połączenia do Londynu Luton, Rzymu Ciampino, czy Göteborga. Ryanair przyspieszy połączenia z Zagrzebia do Bergamo. Początkowo miały one wystartować pod koniec lipca, a finalnie przesunięto je na połowę czerwca.

Ponadto Ryanair ogłosił również uruchomienie 2 zupełnie nowych tras. Irlandzki przewoźnik poleci od września z Zagrzebia do Malmö w Szwecji, a także do Niemiec na lotnisko Dusseldorf-Weeze.

Ryanair uzasadnił swoją decyzję o przyspieszeniu lotów dużo większym zainteresowaniem tym kierunkiem niż pierwotnie przewidywała linia. Przewoźnik liczy, że 90 procent ruchu na nowych trasach wygenerują pasażerowie spoza Chorwacji.

Przy okazji ogłoszenia bazy w Zagrzebiu irlandzki przewoźnik zapowiedział bardzo duże plany z nią związane. Ryanair planuje latać stamtąd na 30-40 trasach i obsługiwać 2-3 mln pasażerów rocznie w ciągu najbliższych kilku lat.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >