ryanairPixabay.com/pagarau

Jakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealną

Ryanair to jedna z budżetowych linii lotniczych, która cieszą się ogromną popularnością w Europie. Atrakcyjne ceny kuszą wielu, konieczne jest jednak przestrzeganie pewnych reguł. Najwięcej problemów niezmiennie sprawiają zasady dotyczące odpowiednich wymiarów bagażu.

Ryanair szturmem podbił polski rynek turystyki. W odpowiedzi na kosztowne podróże wielkimi samolotami rejsowymi, firma ta postawiła na atrakcyjne ceny, które są możliwe dzięki pewnym oszczędnościom. Zamiast darmowych posiłków czy większej ilości miejsca, cieszyć się możemy szybką podróżą, której koszt często wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych. Aby jednak móc w pełni cieszyć się oszczędnością, konieczne jest zaakceptowanie pewnych zasad i reguł, które stawia przed pasażerami Ryanair.

Które lotniska są najlepsze na świecie? Jeśli jeszcze tam nie byłeś, koniecznie na nie lećKtóre lotniska są najlepsze na świecie? Jeśli jeszcze tam nie byłeś, koniecznie na nie lećCzytaj dalej

Jakie są zasady przewozu bagażu w Ryanair?

Jak każda linia lotnicza, Ryanair również ma pewne ograniczenia dotyczące wnoszonego na pokład przez pasażerów bagażu. Każda osoba, która nie wykupiła pierwszeństwa wejścia na pokład, może mieć ze sobą małą, osobistą torbę o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. Jako przykłady firma podaje tu np. torebkę czy mały plecaczek.

Nie można zapomnieć, że oprócz niej zabrać można ze sobą także przedmioty, który zakupimy w strefie bezcłowej. Znaleźć w niej możemy sklepy oferujące szeroki asortyment - od pamiątek, przez słodycze, aż po szeroki wybór alkoholi. Jest to również ostatni moment na zakup przekąsek lub wody przed wejściem na podkład samolotu.

Bagaż rejestrowany Ryanair - jakie są jego wymiary?

Ryanair w swojej ofercie ma możliwość wykupienia pierwszeństwa wejścia oraz 2 sztuki bagażu podręcznego. Uprawnia to do skorzystania z kolejki priorytetowej, dzięki której możliwe jest też zabranie na pokład dwóch sztuk bagażu: małego oraz większego, lecz nie ważącego więcej niż 10 kg.

Jeśli wcześniej wymienione możliwości bagażowe nie są wystarczające, Ryanair oferuje także wykupienie bagażu rejestrowanego. W tej sposób przewieźć można torbę, która powinna zostać zdana w specjalnie wyznaczonym na lotnisku punkcie odprawy. Każdy pasażer wykupić może do 3 walizek ważących maksymalnie 20 kilogramów. Taki bagaż zostaje przekazany do luku bagażowego, po czym odebrać go można na lotnisku przylotu.

Następny artykuł