Ryanair pierwszy przypadek koronawirusaFot. Pixabay.com/skeeze

Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Ryanair miał na pokładzie osobę zakażoną koronawirusem? W mediach pojawiła się informacja, że maszyną tych linii leciała kobieta chorująca na wirusa z Chin.

Ryanair to jedna z najpopularniejszych, budżetowych linii lotniczych w Europie. Atrakcyjne ceny biletów sprawiają, że niemalże każdy kurs tej linii cieszy się zainteresowaniem pasażerów, teraz jednak w mediach pojawiły się bardzo niepokojące informacje. Jak podają greckie media, na pokładzie miała być 38-letnia kobieta zarażona koronawirusem.

Niezwykła wieś w Polsce. Każdy turysta powinien odwiedzić ją chociaż razNiezwykła wieś w Polsce. Każdy turysta powinien odwiedzić ją chociaż razCzytaj dalej

Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair?

Rzekomo chora kobieta miała lecieć z Bergamo do Salonik w niedzielę. Belgijski dziennik La Libre Belgique napisał, że maszyna Ryanair była uziemiona na greckim lotnisku. Miała być poddawana dezynfekcji. Medium powołuje się na dwa dokumenty linii lotniczej, które są materiałami wewnętrznymi. Miało być tam napisane o "pierwszym, potwierdzonym przypadku koronawirusa".

Ryanair wciąż nie komentuje tych wiadomości, przedstawiciele linii nie zabrali głosu w tej sprawie. Greckie media z kolei poinformowały, że był to pierwszy, potwierdzony przypadek zakażenia, który wykryto na terenie tego kraju. Greckie ministerstwo zdrowia potwierdziło tę informację w środę, a portal Fly4Free sugeruje, że maszyna mogła w międzyczasie wykonywać dodatkowe rejsy.

Flightradar przekazał, że maszyna do środy, czyli oficjalnego zabrania głosu ministerstwa zdrowia, latała do Bolonii, Eindhoven, Ammanu, Paryża, Kopenhagi oraz Chanii. Następnie od środy do piątku popołudniu miała nie wykonywać żadnych lotów, by potem wyruszyć w rejs z Salonik do Bratysławy.

Dzisiaj grzeje: 1. WizzAir odwołuje kolejne loty z Polski. Wielu pasażerów dostanie pieniądze
2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie

Portal Fly4Free napisał, że zarażona kobieta ma obecnie przebywać w szpitalu w Salonikach. Jej stan zdrowia został oceniony jako dobry. Radio RTL przekazało, że załoga podejrzanego lotu poddana została kwarantannie, a chorobę wykluczono już u dwójki pracowników. Medium przekazało również, że Ryanair udostępnił greckim władzom listę pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus
  2. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł