ryanair nowa trasaFot. Unsplash.com/Lucas Davies

Ryanair i Wizzair mają turystyczną niespodziankę dla swoich klientów. Aż żal z niej nie skorzystać

Ryanair oraz Wizzair przygotowały coś wyjątkowego dla swoich klientów. Turyści będą mogli polecieć do jednego z najpiękniejszych miast Europy. Z pewnością w nowym roku skusi się na to wielu Polaków.

Ryanair oraz Wizzair to najpopularniejsze, budżetowe linie lotnicze latające w naszym kraju. Każdego dnia na pokład ich samolotów wsiadają tysiące pasażerów, a już wkrótce wiele osób z pewnością ucieszy się z niesamowitej niespodzianki. Linie prawdopodobnie przygotowują dla swoich klientów nową trasę do jednego z najpiękniejszych miast Europy - Sankt Petersburga.

Urlop jak z koszmaru? Dzięki jednej rzeczy możesz odzyskać swoje pieniądzeUrlop jak z koszmaru? Dzięki jednej rzeczy możesz odzyskać swoje pieniądzeCzytaj dalej

Już w nadchodzącym, 2020 roku, z niespodzianki korzystać będą mogli pasażerowie z różnych państw, w tym m.in. z Polski. Sankt Peterburg w ostatnim czasie stał się turystycznym hitem, po tym, jak 1 października wprowadzono tam darmowe wizy turystyczne dla każdego, kto chciałby zwiedzić to magiczne miasto. Jeśli Ryanair oraz Wizzair również uruchomią trasy w to miejsce, zgodnie z doniesieniami, będzie to jeszcze łatwiejsze.

Ryanair i Wizzair otwierają nową trasę do Sankt Petersburga

- Ryanair i kilka innych tanich linii lotniczych uruchomi w przyszłym roku nowe trasy do Sankt Petersburga - brzmiało ogłoszenie wystosowane przez rosyjskie Ministerstwo Transportu.

Wprowadzenie darmowych wiz umożliwiło zwiedzanie Sankt Petersburga turystom, jednak problem stanowiło dotarcie do tego miasta. Z tego powodu Rosja zadecydowała o włączeniu miejscowego lotniska Pułkowo do umowy o wolnym niebie.

Dzięki temu z wielu miast Europy poprowadzone mają zostać już w najbliższym czasie trasy do tego wyjątkowo pięknego ośrodka kulturowego. Na spisie państw, które dostaną taką możliwość, znalazła się także Polska, co bez wątpienia będzie miłą niespodzianką dla wielu turystów.

Z nowej trasy z pewnością skorzysta wielu turystów

Sankt Petersburg zostanie włączony do umowy o otwartym niebie dokładnie 1 stycznia 2020 roku, a obowiązywać to ma przez okres 5 lat. Nie wiadomo jeszcze jednak dokładnie, kiedy Ryanair lub Wizzair postanowią uruchomić loty z Polski.

Jak donosi serwis Fly4free, prawdopodobnie największe zainteresowanie otwarciem pierwszej takiej trasy może wyrazić Wizzair. Spowodowane ma to być rzekomo tym, że tą linią do Petersburga już teraz da się dolecieć z Budapesztu oraz Londynu, a przedstawiciele kilkukrotnie sugerowali już rozważanie uruchomienia takiego przelotu również z naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy wykupują zagraniczne wycieczki na sylwestra! Jeden kierunek jest absolutnym hitem
  2. W Katarze panuje niewyobrażalny upał. Sposób, w jaki sobie z nim radzą, jest zadziwiający
  3. Cena jak z bajki, ale nie wiesz, dokąd lecisz. "Wakacje-niespodzianka" to nowy, turystyczny hit
  4. 10-letnia dziewczynka nie żyje. Tragedia na pokładzie samolotu
  5. Miasto na wyspie marzeń, o którym większość turystów zapomina. Jest przepiękne, nie można go przegapić
  6. Tania linia wprowadza bilety, z którymi nie możesz w ogóle mieć bagażu. Wizzair pójdzie w ich ślady?

Źródło: Fly4free

Następny artykuł