Ryanair z bezkosztową zmianą rezerwacji.Fot. Wikipedia.org/CAPTAIN RAJU/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Ryanair ogłasza wielkie zmiany. Pasażerowie wreszcie mogą odetchnąć z ulgą

Ryanair podjął decyzję, która w kontekście ostatnich zmian, da większe pole manewru dla potencjalnych pasażerów. Reguła może w pewnym stopniu uratować portfele osób, które już wcześniej zarezerwowały bilety.

Ryanair po ostatnich zmianach da klientom dodatkową furtkę. Pasażerowie, których loty zostały anulowane w rozkładzie jesiennym, będą mogli bezkosztowo zmodyfikować swoje plany. Pojawia się także wątek wcześniejszych cięć.

Tragiczny wypadek na oczach Andrzeja Dudy we Włoszech. Nikt się nie spodziewał, musieli szybko działaćTragiczny wypadek na oczach Andrzeja Dudy we Włoszech. Nikt się nie spodziewał, musieli szybko działaćCzytaj dalej

Ryanair z bezkosztową zmianą rezerwacji

Jak informują dziennikarze Onetu, irlandzki Ryanair zdecydował się na wprowadzenie bezkosztowych zmian w rezerwacjach swoich klientów. Zasada będzie obowiązywała wyłącznie w przypadku lotów zarezerwowanych na sezon jesiennych, które uległy 40-proc. redukcji. Co więcej, wszystkie osoby, które zarezerwują rejs na październik lub listopad - będą mogły skorzystać z darmowej zmiany.

Ryanair zaznacza, że zmiany można dokonać najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem lotu. Datą graniczną zmian jest 21 marca 2021 roku. Wcześniej irlandzka spółka dokonała 40-proc. redukcji siatki połączeń. Przewoźnik deklaruje, że zmiana podyktowana była restrykcyjnymi przepisami sanitarnymi rządów krajowych.

Ryanair o obostrzeniach

Spółka już wcześniej krytykowała obostrzenia sanitarne. Początkowo Ryanair zdecydował się na rezygnację z 20 proc. siatki, jednak zarząd objął cięciami kolejne 20 po utrzymaniu m.in. przez Irlandię 14-dniowej kwarantanny. Nie ma zgodności co do rozkładu zimowego. Na razie przewoźnik nie przesądza losów następnego sezonu, choć dopuszcza myśl o kolejnych redukcjach.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywała wpadka Andrzeja Dudy. Jego słowa o Rzymie Polacy zapamiętają na długo
2. Samotne matki mają szansę na dodatkowe pieniądze. Bardzo ważne informacje, jak otrzymać dodatek do zasiłku rodzinnego
3. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach

- Jesteśmy rozczarowani redukcją naszego oferowania do poziomu ok. 40 procent w porównaniu z październikiem zeszłego roku. Niestety zaufanie klientów zostało nadszarpnięte przez złe zarządzanie zasadami podróży lotniczych wprowadzanymi przez rządy poszczególnych krajów. Wielu klientów Ryanaira nie może podróżować w celach biznesowych lub z powodu pilnych spraw rodzinnych bez konieczności poddania się nieskutecznej 14-dniowej kwarantannie - poinformował rzecznik spółki Ryanair cytowany przez TVN BiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bulwersujące wideo z monitoringu trafiło do sieci. Bez skrupułów porzucił owczarka niemieckiego, wkrótce pożałował
  2. Pije ją prawie każdy, jednak nikt nie wie, jakie powoduje spustoszenie dla organizmu. Trucizna, czy jeszcze napój?
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Onet

Następny artykuł