Ryanair decyduje się na cięcia.Fot. Wikipedia.org/Anna Zvereva /CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Ryanair potwierdził, niestety. "Zaufanie klientów nadszarpnięte"

Ryanair potwierdził decyzję, która może wyraźnie odbić się na przyszłych planach wyjazdowych turystów z całej Europy. Irlandzki przewoźnik już podał oficjalne przyczyny kontrowersyjnego ruchu.

Ryanair oficjalnie zredukuje siatkę październikowych lotów. Powodem tak kontrowersyjnej decyzji przewoźnika jest, zdaniem samej spółki, rzekomo wadliwe ograniczenia w podróżowaniu po kontynencie.

Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicąAwaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicąCzytaj dalej

Ryanair: Kolejne cięcia w siatce

Jak podają dziennikarze TVN Biznes i Świat, irlandzki Ryanair zredukuje październikowy rozkład o 20 proc. Spółka nadal notuje niskie wskaźniki rezerwacji, co zdaniem przewoźnika wywołane jest rzekomo nielogiczną polityką państw w walce z koronawirusem. Jeszcze w sierpniu Irlandczycy potwierdzili, że dojdzie do 20-procentowych cięć, a ostatnia decyzja jest już drugą z kolei - co gorsze, firma dopuszcza możliwość następnych.

- W niektórych krajach (zwłaszcza w Irlandii), w których rząd od 1 lipca utrzymuje nadmierne i wadliwe ograniczenia podróży, wskaźniki Covid-19 wzrosły w ostatnich tygodniach do 50 na 100 000 mieszkańców - ponad dwukrotnie więcej niż np. w Niemczech i we Włoszech - gdzie od 1 lipca podróżowanie wewnątrz UE jest dozwolone - czytamy w komunikacie spółki Ryanair cytowanej przez TVN BiS.

Kolejna redukcja? Ryanair odwinia rządy krajowe

Według relacji TVN BiS, Ryanair po raz kolejny dzieli się opinią, jakoby 14-dniowa kwarantanna nie była skutecznym środkiem walki z wirusem. Jak na razie spółka nie opublikowała oficjalnego rozkładu na sezon zimowy, jednak sami przedstawiciele przewoźnika deklarują - jeśli państwa nie zrezygnują z obecnej polityki sanitarnej, możliwe będą kolejne cięcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
2. Niewielu wie, że Jarosław Jakimowicz ma syna. Szczegóły ich relacji zaskakują, głos zabrała b. żona twarzy TVP Info
3. Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeni

- Jesteśmy rozczarowani redukcją naszego oferowania do poziomu ok. 40 procent w porównaniu z październikiem zeszłego roku. Niestety zaufanie klientów zostało nadszarpnięte przez złe zarządzanie zasadami podróży lotniczych wprowadzanymi przez rządy poszczególnych krajów. Wielu klientów Ryanaira nie może podróżować w celach biznesowych lub z powodu pilnych spraw rodzinnych bez konieczności poddania się nieskutecznej 14-dniowej kwarantannie - poinformował rzecznik spółki Ryanair cytowany przez TVN BiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot urodził się z syndromem wilkołaka. Jego wygląd budzi podziw i przeraża
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  4. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
  5. Byliście w Błędnych Skałach? Niesamowite miejsce
  6. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze

Źródło: TVN BiS

Następny artykuł