Ryanair wprowadza zmianyPixabay

Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski

Ryanair to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych. Ostatnio firma kupiła 312 slotów na londyńskim lotnisku Stansted od przewoźnika easyJet. Zasugerowano także umocnienie pozycji w Polsce. To dobra informacja dla turystów.

Ryanair zwiększył swoje siły poprzez zakup 312 slotów na londyńskim lotnisku. Oznacza to możliwość realizowania 22 wylotów i przylotów dziennie. Szef przewoźnika zasugerował także zmiany w Polsce. Połączenia już wkrótce mogą być wznowione.

Onet informuje: Podjęli decyzję. Niestety przedłużają zakaz. Pilna wiadomość dla wszystkich wyjeżdżających na urlopOnet informuje: Podjęli decyzję. Niestety przedłużają zakaz. Pilna wiadomość dla wszystkich wyjeżdżających na urlopCzytaj dalej

Ryanair poinformował o zmianach

Slot to prawo do lądowania i startu na danym lotnisku o konkretnej godzinie. To właśnie to nowa inwestycja irlandzkiego przewoźnika, który obok WizzAira jest najpopularniejszą linią lotniczą w Europie. Posiadanie slotów dla przewoźników jest bezcenne.

Ich ceny mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów amerykańskich dolarów. Na lotnisku Stansted Ryanair jest przewoźnikiem, który wykonuje najwięcej lotów. Teraz ich pozycja zostanie jeszcze bardziej umocniona.

Linia easyJet już jakiś czas temu zapowiadała zamknięcie swojej bazy na tym lotnisku, dlatego Ryanair wykorzystał szansę na przejęcie ich slotów. Powodem takiej decyzji była pandemia koronawirusa. Brytyjski przewoźnik w czasie kryzysu poniósł ogromne straty finansowe.

Jednak to nie koniec zmian, jakie zapowieda Ryanair. Prezes firmy Michael O’Leary wyraził nadzieje dla ożywienia ruchu lotniczego w nadchodzącym sezonie wakacyjnym. Zapowiedział powrót na lotniska, które są bardziej progresywne.

- Planujemy największe ożywienie na lotniskach, których operatorzy będą reagowali w szybki sposób i będą w stanie zapewnić nam odpowiednie zachęty i wsparcie dla naszej działalności - mówił O’Leary.

- Stansted to rozumie, Manchester też. Tak samo jak lotniska w Europie Środkowo-Wschodniej czy we Włoszech. Nasz rozwój na tych lotniskach w sezonie letnim 2021 jest praktycznie zapewniony - dodał.

TVP: akcja na pokładzie samolotu na polskim lotnisku. Pilot wezwał posiłkiTVP: akcja na pokładzie samolotu na polskim lotnisku. Pilot wezwał posiłkiCzytaj dalej

Wypowiedź sugeruje, że może chodzić między innymi o lotniska w Polsce. Przypominamy, że ostatnio z powodu decyzji Ryanaira o zawieszeniu lotów do Irlandii i Anglii konieczne było zamknięcie lotniska w Łodzi.

- Wszyscy jesteśmy ofiarami pandemii i mamy nadzieję, że daty powrotu połączeń zostaną utrzymane – mówiła rzeczniczka łódzkiego lotniska Wioletta Gnacikowska dla stacji telewizyjnej TVN24.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferie
2. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
3. Wstrzymują loty, linia lotnicza bankrutuje? Latało nią z Polski tysiące pasażerów

- To decyzja Ryanaira, który z powodu sytuacji na Wyspach Brytyjskich zawiesza większość połączeń do tych krajów z lotnisk w Polsce i Europie. Zostaniemy bez rejsowych lotów przez dwa tygodnie, bo 2 grudnia ma zostać przywrócone połączenie do Londynu Stansted, 4 grudnia do East Midlands, a 13 grudnia do Dublina - dodała. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na świętaBoże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na świętaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W kilka chwil zrobisz obłędne domowe rogaliki. Nie ma lepszego przepisu
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  7. 16 lat temu bandyci porwali Świerzyńskiemu syna. Szukały go patrole konne, psy, ponad 100 policjantów

Źródło: Fly4Free, TVN24

Następny artykuł