Ryanair ujawnili prawdęFot. Wikipedia.org/Anna Zvereva /CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić

Ryanair, podobnie jak większość linii lotniczych, obecnie musi dostosowywać się do nowych ograniczeń, które zostają wprowadzane w krajach europejskich. Drastyczne cięcia w siatce lotów znacznie przełożyły się na połączenia irlandzkiego przewoźnika. Niedawno ujawniono, jakie są jego najpopularniejsze kierunki w dobie pandemii.

Ryanair, tak jak wiele linii lotniczych, z każdym miesiącem musi dostosowywać swoją siatkę połączeń do wprowadzanych ograniczeń na terenie krajów europejskich. Zwłaszcza że tych w ciągu ostatnich tygodni pojawiło się bardzo dużo. To natomiast zmusiło tanie linie lotnicze do drastycznych cięć i zmniejszania liczby kursów. Jakie obecnie są najpopularniejsze kierunki Ryanaira?

Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżachNie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżachCzytaj dalej

Chociaż obecnie Ryanair wprowadza coraz więcej cięć w siatce połączeń, w ofercie irlandzkiego przewoźnika nadal znajdują się trasy, którymi tanie linie lotnicze kursują regularnie, przewożąc największą liczbę pasażerów. Serwis Radio Zet opublikował dziesięć najpopularniejszych kierunków Ryanaira. Co ciekawe, wszystkie należą do krajowych połączeń, które obejmują jedynie teren Włoch.

Ryanair największym zainteresowaniem cieszy się we Włoszech. Opublikowano 10 najpopularniejszych połączeń

W związku z ograniczeniami wprowadzanymi przez europejskie kraje Ryanair musiał znacznie zmienić swój jesienno-zimowy rozkład. Ze szczególnymi cięciami spotkały się połączenia międzynarodowe. Coraz więcej państw obecnie decyduje się na radykalne kroki, które drastycznie zmniejszają ruch turystyczny. W wielu regionach władze postanowiły ogłosić ponowy lockdown, nakładając na przyjezdnych znaczne obostrzenia.

Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i ją zmroziłoTony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i ją zmroziłoCzytaj dalej

Z listy najważniejszych tras opublikowanej przez branżowy serwis wynika, że Ryanair odnotował znaczny wzrost popularności połączeń krajowych, które nie zostały objęte szeregiem ograniczeń. Zgodnie z danymi przekazanymi przez portal Anna.aero aktualnie irlandzki przewoźnik największe zainteresowanie obserwuje na terenie Włoch, gdzie znalazło się dziesięć najpopularniejszych tras.

Tworząc zestawienie najpopularniejszych połączeń, które Ryanair oferuje w zimowym rozkładzie 2020/2021, brano pod uwagę zarówno liczbę lotów, jak i oferowanych miejsc na pokładzie. Tak w oparciu o dane platformy OAG Schedule Analyser, która analizuje rozkłady lotów, powstała lista kursów, które cieszą się największym zainteresowaniem. Wszystkie dotyczą połączeń krajowych wyłącznie na terenie Włoch.

W dobie pandemii Ryanair najwięcej kursuje na terenie Włoch

Zgodnie z danymi platformy OAG Schedule Analyser Ryanair najwięcej kursuje na terenie Włoch. W pierwszej dziesiątce znalazły się połączenia wyłącznie między włoskimi miejscowościami. W dodatku aż na pierwszych trzech miejscach są kursy z Katanii – mieście portowym, które znajduje się na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Sam region Sycylii natomiast obejmuje aż sześć pierwszych miejsc.

Na pierwszym miejscu w zestawieniu najpopularniejszych połączeń znalazło się Katania-Rzym. W sezonie zimowym Ryanair zaoferuje w nim w sumie aż 265 734 miejsc pasażerskich. Poniżej prezentujemy pełną listę dziesięciu kursów, które cieszą się obecnie największym zainteresowaniem.

1. Katania – Rzym (Fiumicino)
2. Katania – Mediolan (Malpensa)
3. Katania – Bolonia
4. Mediolan (Malpensa) – Palermo
5. Palermo – Rzym (Fiumicino)
6. Mediolan (Bergamo) – Katania
7. Mediolan (Bergamo) – Palermo
8. Bari – Mediolan (Bergamo)
9. Brindisi – Mediolan (Bergamo)
10. Katania – Wenecja

Opublikowane zestawienie dziesięciu najpopularniejszych połączeń to kolejny dowód na to, jak bardzo Ryanair odczuł zmiany w dobie pandemii koronawirusa. Siatka lotów została znacznie ograniczona. Dla porównania wystarczy spojrzeć na dane z zeszłego roku. W sezonie 2019/2020 wśród kursów, które cieszyły się największym zainteresowaniem, znalazła się tylko jedna trasa krajowa – z Palermo do Rzymu.

Do najpopularniejszych połączeń Ryanaira w sezonie 2019/2020 można było znaleźć takie trasy jak Dublin – Londyn (Gatwick i Stansted), Birmingham – Dublin, Dublin – Manchester oraz Barcelona – Londyn. W dobie pandemii irlandzki przewoźnik jednak musi dostosować się do drastycznie odmiennych warunków. Kiedy można spodziewać się zmiany? Wiele linii lotniczych zmniejszyło liczbę połączeń do połowy grudnia br., mając nadzieję na złagodzenie restrykcji i wzrost zainteresowania kursami w okresie świąteczno-noworocznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowite zdjęcie z Polski jest hitem. Przepiękne miejsce, w którym można się zakochać
2. Biedronka znów zaskoczyła. Już teraz w sieciówce kupisz superprzydatne produkty do domu za półdarmo
3. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowych informacjach ws. łagodzenia obostrzeń w Polsce. W związku z wtorkową konferencją prasową minister zdrowia Andrzej Niedzielski odpowiedział między innymi na pytania dotyczące ferii zimowych. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Zagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widaćZagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najłatwiejszy przepis na chleb z garnka. Zrobisz go w kilka chwil, a potem będziesz się cieszył domowym pieczywem
  2. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna
  3. Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństw
  4. Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić
  5. Wyjawił sposób na darmowy bagaż podręczny. Niebywałe, kara przyszła szybko
  6. Rodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca
  7. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł