Ryanair zagrożenie bombowePixabay.com/Steve001

Poważny alarm. Zagrożenie bombowe na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie odliczali każdą minutę

Ryanair znalazł się w centrum porażających wydarzeń. Dzisiaj tj. 17 lipca personel jednego z samolotów otrzymał wiadomość o zagrożeniu incydentem bombowym. Informacja została przekazana w trakcie lotu. Maszyna wylądowała już bezpiecznie na lotnisku w Oslo. Teraz niejasną sytuację wyjaśniają służby specjalne.

Ryanair bezpiecznie sprowadził jeden z samolotów na lotnisko w Oslo. Maszyna wylądowała na Oslo-Gardermoen 17 lipca o godzinie 12:25. Rejs odbywał się z Lonydnu. Jeszcze w trakcie lotu załoga przebywająca na pokładzie otrzymała informacje o zagrożeniu incydentem bombowym. Po wylądowaniu pasażerowie niecierpliwie odliczali czas do opuszczenia samolotu. Na miejscu pojawiły się już nowrweskie służby specjalne. Niepokojące wiadomości przekazał o Radio Zet.

Tragedia na północy Polski. Trwa walka o życieTragedia na północy Polski. Trwa walka o życieCzytaj dalej

Jak dotąd rzecznik prasowy Ryanair odmawia udzielania komentarzy mediom w tej sprawie. Z doniesień wynika jednak, że sytuacja wciąż pozostaje niejasna. Po tym, jak samolot wylądował na lotnisku Oslo-Gardermoen, rozpoczęto akcję ewakuacyjną. Z pomocą służb specjalnych udało się bezpiecznie wyprowadzić z pokładu wszystkich pasażerów i zapewnić im odpowiednią ochronę, co potwierdziły norweskie władze. Sprawą zajęli się antyterroryści.

Rzecznik prasowy linii Ryanair milczy - okoliczności pozostają niejasne

Po tym, jak samolot linii Ryanair wylądował i zapewniono bezpieczeństwo pasażerom oraz załodze, służby specjalne przystąpiły do dalszych działań. Zabezpieczaniem maszyny zajęła się jednostka antyterrorystyczna. Jak dotąd jednak nie potwierdzono znalezienia materiałów wybuchowych na pokładzie. Samolot wyleciał z lotniska w Londynie. Według Radia Zet przekazano jedynie, że sytuacja związana z informacją o zagrożeniu incydentem bombowym "jest niejasna".

Media przypominają, że niedawno inny samolot linii Ryanair nie dotarł do celu. Chociaż rejs miał zakończyć się w Dublinie, maszyna musiała wylądować w Londynie pod eskortą Sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. Wówczas tj. 13 lipca samolot wystartował z Krakowa. Z nieoficjalnych informacji mogliśmy dowiedzieć się, że wtedy również miała się pojawić wiadomość dotycząca bomby na pokładzie. Po tym, jak nie znaleziono niebezpiecznych materiałów, miało dojść do aresztowania 2 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcą, żeby 2,7 mln ludzi nie wychodziło na ulice. Poważna sytuacja w mieście w Europie
2. Oszczędności dramatycznie niskie. Fatalne wiadomości dla Polaków, stan naszych finansów nie jest dobry

O dlaszych losach samolotu linii Ryanair będziemy informowali was na bieżąco. Media czekają na oficjalny komentarz rzecznika prasowego popularnego przewoźnika. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o panice, która wybuchła w Chinach po tym, jak władza podjęła radykalne kroki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia na drodze. Nie żyje trzech młodych sportowców. Mieli zaledwie 20 lat, policja bada przyczyny wypadku
  2. Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sąd
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. Dziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatki

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł