ryanair ma dobrą i złą wiadomośćFot. Unsplash.com/Kevin Hackert

Dobra i bardzo zła wiadomość od Ryanaira. Nie wszyscy będą mieli powód do radości

Ryanair, podobnie jak inny przewoźnicy, ma ogromne kłopoty wywołane szalejącym koronawirusem. Firma stara się na bieżąco reagować na dynamiczną sytuację, a teraz ogłoszono dwie decyzje - dobrą oraz niestety złą.

Ryanair musi wprowadzać nadzwyczajne rozwiązania, związane ze zmieniającymi się przepisami w poszczególnych państwach. Niektóre kraje zamykają swoje granice, inne ograniczają połączenia wychodzące i przychodzące, a na wszystko to reagować muszą przewoźnicy. Turystyka przeżywa prawdziwy kryzys, a w ramach tego Ryanair ogłosił niedawno, że wprowadzi darmową zmianę dat przelotów, co wcześniej było usługą płatną. Teraz wprowadzane są kolejne dwie zmiany, niestety jedna pasażerów ucieszy, a druga raczej zasmuci.

Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jestPierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jestCzytaj dalej

Ryanair ogłasza dobrą oraz złą nowinę

Pierwszą, dobrą wiadomością przekazaną przez Ryanair, jest przedłużenie okresu umożliwiającego darmową zmianę daty rejsu. Wcześniej przewoźnik wprowadził nowe zasady, które obowiązywać miały jedynie do 31 marca. W obliczu kryzysu firma postanowiła jednak przedłużyć ten czas jeszcze o kolejny miesiąc.

Niestety przewoźnik podał również złą informację, która może się wielu turystom nie spodobać. Ryanair spodziewa się w kwietniu oraz maju spadku lotów aż o 80%, więc zmiana terminu może być dość problematyczna. Jak podaje serwis Tanie Loty, pojawiły się nawet głosy o całkowitym uziemieniu całej floty. Wynikać to ma m.in. z decyzji państw, które - podobnie jak Polska - wprowadzają zakazy lotów wewnętrzpaństwowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

Redukcja lotów o 80% w praktyce oznacza, że zamiast 2400 kursów dziennie, realizowanych będzie zaledwie mniej niż 500. W komunikacie możemy przeczytać jednak optymistyczne zdanie - Ryanair przekonuje, że jest w stanie przetrwać nawet całkowite zawieszenie lotów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Znienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemią

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł