ryanair samolotpixabay.com/tpicture

Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny

Ryanair to linia lotnicza bardzo chętnie wybierana przez pasażerów. Przewoźnik ten z roku na rok wprowadza zasady na niekorzyść podróżnych. Okazuje się jednak, że można z tym walczyć.

Ryanair i WizzAir to dwie najbardziej popularne linie lotnicze dla turystów budżetowych. Obie w sierpniu 2018 roku wprowadziły nowe limity, jeśli chodzi o wielkość bagażu, oczywiście na niekorzyść pasażerów. Ci, choć na pewno nie byli z tego faktu zadowoleni, z czasem musieli się do niego przyzwyczaić.

Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieHuragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieCzytaj dalej

Niektórzy turyści nie zgadzają się jednak z nową polityką bagażową i decydują się na złożenie skargi na linie lotnicze. Taką sytuację mieliśmy na przykład w przypadku hiszpańskiej pasażerki Ryanaira, która zdecydowała się podać do sądu irlandzkiego przewoźnika. Jak się okazało, wygrała sprawę.

Ryanair pozwany w sądzie

Kobieta przed lotem z Alicante do Liverpoolu postanowiła uzupełnić podstawową rezerwację o opcję priority boarding. Wszystko po to, by na pokład samolotu móc wziąć walizkę kabinową. Dodatkowa usługa kosztowała ją 32 euro. Po powrocie do domu Hiszpanka postanowiła pozwać Ryanaira za bezsensowną politykę bagażową.

Sąd przychylił się do jej pozwu, argumentując, że hiszpańskie przepisy transportowe zakazują opłat za bagaż podręczny. Sąd nakazał irlandzkiemu przewoźnikowi zwrócenie kwoty usługi wraz z odsetkami. W sumie kobieta uzyskała od Ryanaira 50 euro.

Wyrok otwiera drogę innym pasażerom, którzy są niezadowoleni z usług świadczonych przez tanie linie lotnicze. Choć dla przewoźnika kwota 50 euro jest raczej symboliczna i na pewno nie uszczupli jego budżetu, to być może w przyszłości pomyśli on dwa razy, zanim zdecyduje się na wprowadzenie kolejnych zaostrzeń, jeśli chodzi o limit bagażu. Pamiętajmy, że każda wygrana sprawa to krok do przodu dla wszystkich pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tata znalazł w telefonie syna zdjęcie, które go zmroziło. Wydał go policji bez wahania
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: fly4free.pl

Następny artykuł