Ryanair lata na pustoFot. Pixabay.com/skeeze/zdjęcie poglądowe

47 samolotów Ryanaira lata "na pusto". Powód brzmi absurdalnie, ale pozwala oszczędzić pieniądze

Ryanair musiał uziemić większość swoich maszyn ze względu na zamknięcie granic przez większość krajów europejskich. Samoloty jednak wzbijają się w powietrze i latają "na pusto", bo przewoźnik dzięki temu oszczędza pieniądze.

Ryanair przed wybuchem pandemii był jednym z najpopularniejszych, budżetowych przewoźników w Europie. Każdego dnia samolotami tej linii podróżowało tysiące turystów, zagrożenie koronawirusem jednak było powodem poważnego kryzysu w liniach lotniczych. 90% floty irlandzkiej firmy uziemiono, jednak portale "Independent" oraz "Simple Flying" odkryły, że wiele maszyn wykonuje krótkie przeloty "na pusto", czyli bez pasażerów na pokładzie.

Na plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenieNa plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Dlaczego Ryanair organizuje loty bez pasażerów?

Media przyjrzały się kursom i okazało się, że na 47 samolotów, aż 46 z nich wykonywało w ostatnim czasie krótkie loty. 35 kręciło tzw. kółka wokół lotniska, 11 miało dłuższe trasy. Simple Flying zauważył, że może to być metoda przewoźnika na oszczędność pieniędzy. Pozornie może się to wydawać mało prawdopodobne, bo przecież samoloty lecące bez pasażerów na siebie nie zarabiają na sprzedaży biletów, a tracą na paliwie. Prawda jednak jest inna.

Portal wytłumaczył, że maszyny, które przez dłuższy czas nie podejmują aktywności, muszą przejść ponowny przegląd przed dopuszczeniem do lotu. Taka sytuacja jest kłopotliwa oraz droga dla firmy najwyraźniej na tyle, że bardziej opłaca się od czasu do czasu wykonać krótki lot. Tezę tę potwierdził również sam Ryanair.

Dzisiaj grzeje: 1. Sukces europejskiego kraju. Niedługo mogą znosić restrykcje i zaczną znowu żyć normalnie
2. Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

- W celu zapewnienia, że nasze samoloty są zdolne do lotów, zarówno tych repatriacyjnych, jak i związanych z transportem sprzętu medycznego, część naszych załóg i samolotów musi pozostać aktywna, w świetle regulacji Boeinga i ESA - potwierdził rzecznik Ryanair w rozmowie z Simple Flying.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawda o Zenku wyszła na jaw. Gwiazda TVP wyjawiła kompromitujące fakty
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. 47 samolotów Ryanaira lata "na pusto". Powód brzmi absurdalnie, ale pozwala oszczędzić pieniądze
  4. Rewolucja na przystankach w polskim mieście. Pasażerowie czekali na to od dawna, powód do radości
  5. Pokazał polskie miasto-widmo na filmie. Opustoszałe przez pandemię ulice robią piorunujące wrażenie
  6. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł