rower na chodnikuFot. pixabay.com/ stanvpetersen

Co sądzisz o rowerzystach na chodniku?

Rowery na chodniku są prawdziwym utrapieniem dla pieszych. Z drugiej strony rowerzyści skarżą się na zbyt małą liczbę ścieżek rowerowych. Jakie jest Wasze zdanie na temat rowerzystów na chodnikach?

Rowery na chodników doprowadzają niektórych pieszych do szału. Często argumentują swoją złość brakiem kultury oraz nieostrożnym zachowaniem rowerzystów. Ci drudzy z kolei skarżą się na zbyt małą liczbę ścieżek rowerowych, po których mogliby jeździć.

Skandal w Watykanie. Franciszek wyjawił całą prawdę. Na placu tłumy turystów, a za murami chaosSkandal w Watykanie. Franciszek wyjawił całą prawdę. Na placu tłumy turystów, a za murami chaosCzytaj dalej

Rowery na chodnikach: jesteś za czy przeciw?

Piesi narzekają na rowerzystów, którzy mijają ich w bardzo bliskiej odległości i często z dużą prędkością. Zdarza się, że konieczne jest mijanie się na bardzo wąskim przejściu, gdzie jest to praktycznie niemożliwe, a pieszy jest zmuszony do zejścia na trawnik.

Z drugiej strony rowerzyści skarżą się na zbyt małą liczbę ścieżek rowerowych. Swoją jazdę chodnikiem argumentują często strachem przed nieostrożnymi kierowcami na ruchliwych jezdniach. W ten sposób piesi, rowerzyści i kierowcy wpadają w błędne koło, w którym każdy narzeka na każdego.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Każdy uczestnik ruchu drogowego, czyli również użytkownicy chodnika, mają przede wszystkim obowiązek dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Jest to bardzo trudne do wykonania, zwłaszcza na wskich chodnikach przy ruchliwej drodze. Czy rowerzyści w takiej sytuacji powinni zsiąść z rowerów? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji na naszym Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Następny artykuł