rowerFot. pixabay.com/ MabelAmber

Lubicie wycieczki rowerowe? Polska oferuje ciekawe szlaki turystyczne dla cyklistów

Rower jest jednym z ulubionych środków transportu wielu turystów. Polska oferuje wiele szlaków dla cyklistów. Korzystacie z tego środka transportu na wakacjach?

Rower jest dobrym środkiem transportu dla osób, które chcą aktywnie zwiedzać świat. Polska oferuje wiele szlaków dla cyklistów, zarówno przyrodniczych i tematycznych. Zwiedzaliście kiedyś nasz kraj w taki sposób?

Popularny kurort trafił do czerwonej strefy. Sytuacja wymyka się spod kontroliPopularny kurort trafił do czerwonej strefy. Sytuacja wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Wybieracie rower na wakacjach?

Wycieczka rowerowa jest dobrym pomysłem, gdy chcemy aktywnie zwiedzić jakiś region. Możemy zaplanować jednodniowy wypad lub cały rajd. Wszystko zależy od naszych możliwości i upodobań. Szlaki rowerowe znajdziemy zarówno nad morzem, w górach czy przy jeziorach. Macie swój ulubiony? Podzielcie się w komentarzach na Facebooku.

Jednym z najpopularniejszych szlaków na północy naszego kraju jest nadmorska trasa Hel-Ustka, mierząca 170 km. Jest to fragment Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego, który biegnie wokół basenu Morza Bałtyckiego. Po drodze miniemy wiele wspaniałych atrakcji, jak fokarium na Helu, najdalej wysunięty punkt Polski na północ w Jastrzębiej Górze czy Słowiński Park Narodowy.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Protest w samym centrum Warszawy. Chcą zablokować wystąpienie Andrzeja Dudy
3. Wpisali Polskę na zieloną listę. Nikt się nie spodziewał. Teraz można swobodnie podróżować

Popularną trasą jest również Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd. Prowadzi między wzgórzami, a na jego trasie zobaczyć możemy wspaniałe twierdze, zwane właśnie Orlimi Gniazdami. To dobry wybór również dla miłośników przyrody. Po drodze możemy podziwiać również wspaniałe skały oraz jaskinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Onet

Następny artykuł