Rosja granicaFot. Pixabay.com/Godsgirl_madi

Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin

Rosja podjęła decyzję o zamknięciu granicy. Jest to oficjalna decyzja, premier podpisał już rozkaz. Powodem takiej decyzji jest śmiertelnie niebezpieczny koronawirus z Chin.

Rosja oficjalnie potwierdziła swoją decyzję o zamknięciu granicy, a wszystko przez niezwykle szybko rozprzestrzeniającego się wirusa z Chin. Decyzję podpisał premier Rosji, a o wszystkim poinformowała Russia Today. Ma to być konsekwencją instrukcji Władimira Putina, który nakazał robić wszystko w celu powstrzymania przenoszenia koronawirusa.

Polakowi grozi więzienie. Przywiózł pamiątkę z podróży, która kusi wielu turystówPolakowi grozi więzienie. Przywiózł pamiątkę z podróży, która kusi wielu turystówCzytaj dalej

Zamknięta ma zostać granica Rosji z Chinami, która ma długość aż 4250 kilometrów. Ministerstwo spraw zagranicznych informuje również, że tymczasowo zaprzestano wydawania wiz elektronicznych dla obywateli Chin.

Rosja zamyka granicę z Chinami

- Rozkaz został podpisany dzisiaj i wszedł natychmiast w życie - powiedział Michaił Mishustin, premier, cytowany przez Tass.

Władimir Putin wczoraj wezwał rząd, urząd Rospotriebnadzor chroniący prawa konsumentów oraz ministerstwo zdrowia do zrobienia wszystkiego, co tylko możliwe, by koronawirus nie rozprzestrzenił się w Rosji.

- Dobrze wiemy, że praktycznie we wszystkich krajach świata, w tym w naszym kraju, co roku tracimy ludzi z powodu zapalenia płuc i grypy, dlatego mamy przed sobą wspólne zadanie zminimalizowania tych strat (…) Jeśli chodzi o nowego koronawirusa, to specyfika polega na tym, iż jest to nowe zjawisko i powstaje pytanie, na ile jesteśmy gotowi na to wyzwanie - mówił Putin.

Zatwierdzono również skład sztabu, który ma zapobiegać przedostaniu się groźnego wirusa z Chin do Rosji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje gwiazda muzyki. Przed śmiercią wysłała wiadomość do rodziny, wyskoczyła z 14 piętra
  3. Podejrzenie koronawirusa w Gdańsku. Dwie osoby zostały zatrzymane na obserwacji
  4. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin
  5. Opłakane skutki brexitu dla Polski. Doniesienia rządowego instytutu nie pozostawiają złudzeń
  6. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty
  7. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb

Źródło: Onet

Następny artykuł