Rosja akcja ratunkowaFot. Twitter/Сахалин

Niezwykła akcja ratunkowa w Rosji. Ponad 500 osób uwięzionych na krze

Rosja stała się miejscem niezwykłej akcji ratunkowej, o której rozpisują się media z całego świata. Grupa ratunkowa musiała ruszyć na pomoc 536 rybakom, którzy zostali uwięzieni na gigantycznej, lodowej krze.

Rosja potrafi zaskakiwać, a w niektóre wiadomości z tej części świata aż trudno uwierzyć. Ta jednak wydarzyła się naprawdę, choć trudno sobie wyobrazić ratowanie 536 rybaków, którzy utknęli na wielkiej tafli lodu. Ta jednak oderwała się od wyspy Sachalin na Syberii, a sprowadzenie ludzi na stały ląd wymagało interwencji rosyjskich służb ratunkowych.

10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w Polsce10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w PolsceCzytaj dalej

Jak informuje Polsat News, do zdarzenia doszło w Zatoce Mordwinów na Syberii 28 stycznia 2020 roku. Powstała tam znacznych rozmiarów szczelina, która w niektórych miejscach miała nawet kilkadziesiąt metrów szerokości, co skutecznie uniemożliwiło rybakom ucieczkę.

Rosja: 536 rybaków uwięzionych na krze

Zgodnie z przekazywanymi informacjami, rybacy weszli na krę mimo ostrzeżeń władz. Początkowo odcięte od stałego lądu osoby usiłowały dostać się na ląd, podróżując na małych kawałkach lodu, nie każdy jednak odważył się na tak ryzykowny krok.

Ostatecznie poinformowano służby ratunkowe, które łodziami transportowały strażaków na brzeg. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, nie potrzebna była pomoc medyczna. Jak przekazują rosyjskie media, nie jest to odosobniony przypadek - rybacy często ignorują ostrzeżenia oraz zalecenia władz, narażając się tym samym na niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje ceniona polska artystka. Miała 67 lat, była żoną znanego filmowca
  3. Policjanci ostrzegają. Tak się może skończyć zła pozycja podczas jazdy samochodem
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Kolejne przypadki podejrzenia wirusa z Chin w Polsce. Są w trzech wielkich miastach

Źródło: Polsat News

Następny artykuł