rosjascreen/www.youtube.pl/on_demand_news

Prawdziwa, lodowa twierdza znajduje się w Rosji. Wciąż mieszkają w niej ludzie

Rosja i jej surowy klimat nie rozpieszczają. Grupa ludzi jest skazana na mieszkanie w budynku przypominającym pałac królowej śniegu. Z dachu wiszą ogromne sople, a na podłodze powstało lodowisko.

Rosja zadziwiła nas już wiele razy i robi to ponownie. W Irkucku zobaczyć można budynek, nazywany w mediach na całym świecie "lodową pieczarą". W dawnej kwaterze wojskowych mieszka 5 rodzin, jak wynika z danych administracyjnych miasta. Lokatorzy budynków przy ulicy Sowieckiej byli kiedyś pracownikami cywilnej szkoły wojskowej, jednak do nich wprowadzili się inni, prawdopodobnie nielegalnie.

Wirus z Chin jest już w Europie. Władze potwierdzają, wykryto zakażeniaWirus z Chin jest już w Europie. Władze potwierdzają, wykryto zakażeniaCzytaj dalej

Rosja - klimat nie rozpieszcza

Budynek od wielu lat niszczał i popadał w ruinę. Gdy w listopadzie ubiegłego roku pękła rura z ciepłą wodą, mieszkania przestały nadawać się do użytku. Pomimo tak poważej awarii nadal mieszkają tam ludzie, ponieważ nie mają dokąd się udać. Choć z zewnątrz wygląda to niesamowicie, dalsze przebywanie w takich warunkach zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu lokatorów.

- Budynek przypomina pałac Królowej Śniegu. Rura pękła w jednym ze skrzydeł. Awaria została naprawiona, ale nie do końca. Sądząc po rosnących lodowych stalaktytach, gdzieś ciągle cieknie. Dotarcie do tego miejsca jest niemożliwe: piwnica jest całkowicie zalana. Podłoga w pomieszczeniach na pierwszym piętrze zamieniła się w lodowisko. W klatce schodowej obok, gdzie mieszkają ludzie, panuje wilgoć – powiadomiła Rossijskaja Gazeta.

Władze Irkucka nie potrafią poradzic sobie z tą sytuacją. Według dokumentów, które udostępnił resort obrony, budynki nie są zamieszkałe. Tymczasem sytuacja mieszkańców stale się pogarsza, wilgoć i grzyb na ścianach mają negatywny wpływ na zdrowie, a niskie temperatury zwiększają ryzyko przeziębienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
  6. Okłamywał całą załogę w samolocie, że ma złamaną nogę. Internauci nie mieli dla niego litości
  7. Dziennikarz TVP zginął za granicą. Dramatyczny apel rodziny

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł