Rosja walczy z epidemiąFot. Pixabay.com/fernandozhiminaicela/zdjęcie poglądowe

Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko

Rosja do tej pory uważana była za bezpieczny kraj pod względem liczby zachorowań. Niestety kolejne testy dają wynik pozytywny, a przykra granica jest już o krok.

Rosjaodnotowuje kolejne przypadki zachorowań na Covid 19. W ciągu ostatniej doby badania wykazały obecność wirusa u kolejnych 71 osób. Wszystkie mieszkają w Moskwie, jak przekazują media, jest to największy, dobowy wzrost zakażonych od początku pandemii. W całym kraju zachorowało do tej pory 438 osób, z czego jedna zmarła, a 17 uznano za wyleczone. Pozostało niewiele czasu, zanim liczba przypadków przekroczy przykrą granicę 500 osób.

Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pękaNie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pękaCzytaj dalej

Rosja przeznacza środki z budżetu państwa na pomoc dla mieszkańców

Premier Michaił Miszustin zapewnia, że kraj jest dobrze przygotowany na nadejście epidemii, dzięki wcześnie podjętym działaniom. Planuje też przeznaczyć 10 mld rubli (ok. 535 mln zł) na sprzęt potrzebny do leczenia osób zarażonych oraz środki ochronne. Wskazał na lekarzy, jako grupę, która jest najbardziej narażona w trakcie walki z epidemią. Obywateli zapewniono także o udzieleniu pomocy osobom prywatnym i prowadzącym biznes. Wszelkie działania mają na celu uchronić gospodarkę kraju przed upadkiem.

W poniedziałek do mieszkańców Moskwy zwrócił się mer miasta Siergiej Sobianin. Apelował do osób po 65 roku życia, aby do 14 kwietnia ograniczały swoje kontakty z innymi ludźmi. Jeśli ktoś z nich pracuje, jest z zwolniony z tego obowiązku i może otrzymać jednorazową zapomogę w wysokości 4 tys. rubli (ok. 215 zł).

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Szkoły nadal pozostaną zamknięte, by nie narażać dzieci na zachorowanie i nie ułatwiać koronawirusowi rozprzestrzeniania się. Mer poprosił osoby, które przewlekle chorują, aby pozostały w domach i nie chodziły na zakupy do sklepów czy aptek, chyba że nie mają komu tego zlecić. Są one razem z osobami starszymi w grupie największego ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę

Źródło: Forsal

Następny artykuł