rosjaFot. flickr.com/Damian Kania

Pakuj się i podziwiaj Kreml. Wakacje w Rosji będą bajecznie tanie dla Polaków

Rosja zmienia politykę wizową, dzięki czemu łatwiej będzie uzyskać zgodę na wjazd do kraju. Zamiast tradycyjnego wniosku, załatwimy wszystko przez internet. To duże ułatwienie pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze.

Rosja ułatwi nam procedury związane z uzyskaniem wizy turystycznej, która jest niezbędna, by wjechać na teren tego kraju. Od 1 stycznia 2021 roku będzie możliwość uzyskania dokumentu przez internet, wypełniając wniosek na stronie internetowej MSZ Rosji. Polska znalazła się na liście 53 państw, które dostaną taką możliwość.

Szwajcaria poszukuje Szwajcaria poszukuje "zabójcy z Polski". Alarm w mediachCzytaj dalej

Oprócz państw Unii Europejskiej, na liście znalazły się niektóre kraje Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Co ciekawe, obywatele Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii nie otrzymają możliwości załatwienia sprawy drogą elektroniczną. Wiąże się to z polityką danych państw, co tłumaczył wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Jewgienij Iwanow.

- Decyzja o umieszczeniu określonego kraju na liście została podjęta z uwzględnieniem wielu czynników, w tym polityki wizowej wobec obywateli rosyjskich - wyjaśnił Iwanow.

Rosja obniża koszt uzyskania wizy

Do tej pory możliwe było uzyskanie elektronicznej wizy turystycznej do obwodu kaliningradzkiego, Sankt Petersburga oraz obwodu leningradzkiego, która była bezpłatna. Dokument uprawniający do zwiedzania całego kraju będzie ważny 16 dni i trzeba będzie za niego zapłacić ok. 50 dol. (mniej niż 200 złotych).

Wydanie wizy w trybie zwykłym kosztowało do tej pory 150 zł, jednak trzeba było ponieść szereg dodatkowych kosztów. Jednym z nich było potwierdzenie przyjęcia turysty zagranicznego - jego koszt to około 100 złotych. Koszty ubezpieczenia oraz ewentualnej wizyty w Rosyjskim Centrum Wizowym to kolejne 125 zł. Na całość trzeba było przygotować więc ok. 300-450zł.

Przyczyną zmiany polityki Rosji jest założenie Władimira Putina, że roczne dochody z turystyki osiągną 15,5 mld USD do 2024 roku. Turyści chcący odwiedzić największe państwo świata, narzekają właśnie na utrudnienia związane z możliwością wjechania na teren kraju. Po wprowadzeniu wiz elektronicznych ruch turystyczny z pewnością się nasili.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem
  2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Onet

Następny artykuł