Rosja walczy z dżumąfot. Pixabay.com/Michel_van_der_Vegt

Pierwszy raz od 62 lat. Rosja przekazała straszną wiadomość

Rosja musi się zmierzyć z kolejną, straszną chorobą. Pojawiły się pierwsze przypadki po 62 latach przerwy. Władze podjęły gwałtowne kroki, które mają na celu zapobieżenie dalszemu rozprzestrzenianiu się groźnych patogenów.

Rosja rozpoczęła masowe szczepienia przeciwko dżumie dymieniczej, co może oznaczać tylko jedno. Straszliwa choroba właśnie powróciła do największego kraju świata na obszarach w pobliżu granicy z Mongolią. Pierwsze przypadki pojawiły się w zachodniej części autonomicznej rosyjskiej Republiki Tuwy. Ostatnie przypadki odnotowano tam 62 lata temu. Dżuma zaatakowała również w USA.

Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"Czytaj dalej

Rosja szybko reaguje

Jak podaje Polsat News, władze zdecydowały o zaszczepieniu tysięcy obywateli oraz wielkiej akcji dezynfekcji. Na terenie ponad 340 km kw. prowadzona jest kampania mająca na celu zabicie zarażonych pcheł, które są najczęściej odpowiedzialne za przenoszenie choroby. Przechodzą one głównie ze świstaków, które uważane są za nosicieli, od których się zarażamy. Taka sytuacja miała miejsce na zachodzie Mongolii, gdzie w połowie lipca zmarł 15-letni chłopak chory na dżumę.

Niepokój w Rosji pojawił się już w momencie ogłoszenia pierwszych przypadków w Chinach. Ognisko dżumy zlokalizowano w małej wiosce Suji Xincun, leżącej w Mongolii Wewnętrznej, która jest autonomicznym regionem Chińskiej Republiki Ludowej. Wioskę odseparowano od okolicznych miejscowości i wprowadzono w niej nadzwyczajne środki, takie jak dezynfekcja domów.

Dzisiaj grzeje: 1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
2. PAP: Kolejna rezygnacja w polskim rządzie
3. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Bakteriami łatwo się zarazić?

Za dżumę odpowiedzialne sa bakterie Yersinia pestis, które przenoszone są przez ugryzienia pcheł i drobnych gryzoni. Rozprzestrzeniają się też poprzez spożywanie skażonego mięsa, a w przypadku odmiany płucnej - drogą kropelkową.Odmiana dymienicza, która właśnie pojawiła się w Rosji, charakteryzuje się obrzękiem węzłów chłonnych. Szczepieniu poddano juz 2500 osób dorosłych i 623 dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy faworyt do sprowadzenia Arkadiusza Milika. Sytuacja Polaka zmienia się jak w kalejdoskopie
  2. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?
  3. 600 osób na kwarantannie na Warmii i Mazurach. Dramatyczna sytuacja po jednym wydarzeniu
  4. Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce
  5. Weszli na plażę w Świnoujściu i stanęli jak wryci. Niecodzienny widok
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł