Rosja ponownie bada sprawę Popkowa.Fot. Pixabay.com/Mainzer-Einsatzfahrzeuge (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje ponad 80 kobiet. Niewiarygodne fakty sprzed lat wyszły na jaw. Dramatyczne doniesienia ze świata

Rosja nadal bada serię morderstw młodych kobiet. Sprawa cyklicznie wraca na usta mediów, a teraz sam “Angarski Maniak” przyznał się do kolejnych czynów. Według relacji dziennikarzy chciał odpocząć od pracy w kolonii karnej i włączyć się w śledztwo.

Rosja - to tutaj niejaki Michaił Popkow dopuścił się serii zabójstw najczęściej młodych kobiet, które niczego nieświadome podążały za mężczyzną, a nawet z własnej woli wsiadały do jego samochodu. Większość ofiar miała prowadzić “rozwiązły tryb życia”, a jak sam przyznał - “swoich ofiar nie liczył”. Co wazne, równolegle w kraju dochodzi do kontrowersyjnych decyzji Kremla.

Szukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirusSzukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirusCzytaj dalej

Rosja ponownie bada sprawę Popkowa

Michaił Wiktorowicz Popkow urodził się 7 marca 1964 roku i obecnie przebywa w surowej kolonii karnej Mordowii (Południowo-Zachodnia Rosja). W 2015 roku sąd udowodnił sprawcy morderstwo 22 kobiet, jednak sam Rosjanin cyklicznie “odkrywa kolejne karty”. Tylko między 1992 a 2007 Popkow dokonał 56 morderstw. Teraz chce współpracować z milicją.

Jak donosi Gazeta.pl, Rosja usłyszała o Popkowie podczas pandemii koronawirusa. Mężczyzna w czasie kwarantanny szył maseczki ochronne, jednak jak sam przyznaje, “chciał odpocząć od pracy”, więc zgłosił się do funkcjonariuszy, aby przyznać się do kolejnych dwóch zabójstw. Komenda zgodziła się na współpracę, a Popkow tymczasowo opuścił kolonię karną.

Rosja: “Angarski Maniak” współpracuje ze służbami

Według doniesień Gazety.pl i rosyjskiego "Metra" Popkow przyznał się do dwóch morderstw, które miały miejsce w latach 1995-1998. Służby przeniosły sprawcę do aresztu w Irkucku, gdzie miało dojść do przestępstw. Wtedy też pierwszy raz wyraził skruchę, a Rosja usłyszała o szczegółach ówczesnych zdarzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczna sytuacja na Mazurach. Mieszkańcy się boją, a turyści i tak robią, co chcą
2. Nowe tablice rejestracyjne od połowy lipca. Wprowadzili je w jednym celu

Morderca atakował przede wszystkim kobiety między 17. a 38. rokiem życia. W godzinach wieczornych najczęściej były zapraszane przez mężczyznę na spotkania lub podwoził je do domów. Ostatnio Rosja usłyszała, że zbrodnie, do których przyznał się Popkow miały miejsce nieopodal jego domu. Dlaczego poszedł na współpracę? Według Gazety.pl miał przyznać, że pobyt w kolonii karnej bywa gorszy, niż kara śmierci. Co ciekawe, w przeszłości sam był milicjantem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sensacyjna wiadomość dotarła do Polski. Bartosz Kapustka coraz bliższej powrotu do kraju, chcą go mistrzowie Polski
  2. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Źródło: Gazeta.pl/ ru.wikipedia.org/wiki/Попков,_Михаил_Викторович

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł