Rosja blokiFot. Pixabay.com/Arcaion

Rosja znów zaskakuje, wpadli na pomysł, jak odświeżyć stare bloki. Ich nowy wygląd jest niewiarygodny [ZDJĘCIA]

Rosja jest niezwykłym krajem, w którym pomysłowość to szczególnie ważna cecha. Teraz pojawił się tam pomysł odświeżenia starych blokowisk, jednak w naprawdę oryginalny sposób. Nowy wygląd jest niewiarygodny, choć nie każdemu przypadł do gustu.

Rosja bardzo często znajduje się na świeczniku, zwykle przez niekonwencjonalne pomysły jej mieszkańców. Często dochodzi tam do niecodziennych sytuacji, w które niejednokrotnie aż trudno uwierzyć. Tym razem znów o tym kraju rozpisują się wszystkie, europejskie media, a wszystko z powodu odświeżania bloków mieszkalnych znajdujących się w Moskwie.

Ogromna pomyłka American Airline. Kolejny raz źle potraktowali Polskę, chodzi o KrakówOgromna pomyłka American Airline. Kolejny raz źle potraktowali Polskę, chodzi o KrakówCzytaj dalej

Chodzi o budynki położone w dzielnicy Dmitrovskoe Shosse, które - delikatnie mówiąc - lata świetności mają już dawno za sobą. Są typowymi, szarymi blokami, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Podjęta została więc inicjatywa odnowienia ich, jednak pomysł powala na kolana. Postanowiono pokryć je neonowymi panelami, które jeszcze dodatkowo ułożone zostały w wielkie mozaiki. Trzeba przyznać, że to oryginalny i odważny pomysł, który jednak podzielił internautów.

Rosja znów zaskakuje. Neonowe bloki aż biją po oczach

Nad niecodzienną modernizacją budynków czuwała lokalna firma Mosproekt-3, a cały projekt wykonany został przez firmę pochodzącą z Włoch, Ghini Associati. Wraz z neonową elewacją, dostosowany został również okoliczny krajobraz oraz place zabaw, razem tworząc coś unikatowego i oryginalnego. Cały efekt tworzą kolorowe panele: niebieskiego, różowego, błękitnego, grafitowego, pomarańczowego, żółtego oraz zielonego.

- Kolor przekształca się w artystyczne narzędzie służące do komunikacji, a przede wszystkim do urzeczywistnienia i lepszej identyfikacji tkanki miejskiej, docenienia jej tożsamości i rozwoju kulturowego - twierdzą architekci oryginalnego dzieła.

Specyficzne kolory podzieliły internautów

Trzeba przyznać, że projekt jest naprawdę pomysłowy, choć bije po oczach neonowymi barwami. Jego zdjęcia trafiły do sieci i odbiły się szerokim echem. Internauci są jednak podzieleni. Część z nich twierdzi, że to świetny pomysł, który wnosi trochę życia do szarych blokowisk. Inni jednak stwierdzają, że kolory są zbyt neonowe, rażą po oczach i wyglądają tandetnie. Co by nie mówić, na pewno są oryginalne i wyróżniają to blokowisko.

Rosja bloki

Rosja bloki
Fot. Facebook/Luigi Iosa

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje gwiazda muzyki. Przed śmiercią wysłała wiadomość do rodziny, wyskoczyła z 14 piętra
  3. Powszechny objaw zwiastujący wiele chorób. Pojawia się też przy siedzącym trybie życia
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb

Źródło: Onet

Następny artykuł