Rosja rozbłyskScreen/youtube/RT

Niezwykły rozbłysk na niebie został nagrany. Był tak jasny, że widać go było z 800 km [FILM]

Rosja stała się miejscem niezwykłego zjawiska. Na niebie pojawił się obiekt, który rozbłysł tak jasno, że światło widać było nawet z odległości około 800 km.

Rosja to specyficzny kraj, w którym bardzo często dochodzi do niecodziennych sytuacji. Tym razem jednak nie stało się tak za sprawą wyjątkowo pomysłowych mieszkańców, a przez siły natury, które intrygują oraz zaskakują. Jak podają media, nad rosyjskim Uralem doszło do rozbłysku meteoru.

Jedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaJedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaCzytaj dalej

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w obwodzie swierdłowskim w miejscowości Irbit, a rozbłysk był tak silny, że widać go było nawet z odległości około 800 km. Co najciekawsze, wszystko zostało nagrane, a do sieci trafił film.

Rosja: potężny rozbłysk meteoru

Spadający meteor został uchwycony zarówno przez kamery przemysłowe, jak i przez fotografa Ilya Jankowskyego. Wyraźnie rozświetlił niebo w czwartek w nocy, dopiero teraz jednak informacja o tym zdarzeniu trafiła do zagranicznych mediów.

Rozbłysk był tak silny, że zobaczyli go nawet mieszkańcy oddalonego o około 800 km Omska. Ponadto widać go było też w obwodach czelabińskim, tiumeńskim oraz kurgańskim.

To nie pierwszy raz, gdy w tej części świata pojawia się meteor. Ostatni spadł tam w 2013 roku w Czelabińsku, a rozpisywały się o nim media z całego świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziadek miał zabrać wnuczka na spacer. Sąsiedzi zobaczyli, co robi z dzieckiem, natychmiast powiadomili policję
  2. Zioła, które zapewnią dobry nastrój. Zdecydowanie warto po nie sięgać
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Pierwszy raz od 200 lat. Mieszkańcy Helsinek patrzą w kalendarze i nie wierzą własnym oczom
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Źródło: Onet

Następny artykuł