Rodzina królewska wydała stanowiskoinstagram.com kensingtonroyal

Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?

Rodzina królewska Wielkiej Brytanii pełni głównie rolę reprezentacyjną, jednak są narody, które chcą zakończyć u siebie panowanie monarchini.

Rodzina królewska nadal pełni ważną rolę w Wielkiej Brytanii, chociaż trudno tu mówić o jakiejkolwiek władzy. Królowa Elżbieta II jest zwierzchniczką wielu państw, lecz nie ma ostatniego słowa w ważnych dla kraju kwestiach. W czasie swojego panowania przeżyła wiele zmian, które miały znaczenie dla losów świata, "utraciła" część krajów należących do Korony Brytyjskiej. Nie próbowała jednak powstrzymać tego procesu, ponieważ w ten sposób dawne kolonie zyskiwały niezależność.

345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjach345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjachCzytaj dalej

Rodzina królewska nie była zaskoczona

Barbados uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii już w 1966 r., jednak tak jak inne byłe części imperium kolonialnego, pozostał w formalnych związkach z Koroną poprzez osobę monarchini. Mieszkańcy karaibskich wysp postanowili wykonać ostatni krok i całkowicie odciąć się od Wielkiej Brytanii. Tę samą drogę przeszły już Gujana w 1970 r., Trynidad i Tobago w 1976 r. i Dominika w 1978 r.

- Mieszkańcy Barbadosu chcą głowy państwa pochodzącej z tego kraju. Dlatego Barbados uczyni kolejny logiczny krok w kierunku pełnej suwerenności i stanie się republiką, zanim będziemy świętować naszą 55. rocznicę niepodległości - oświadczyła cytowana przez WP gubernator generalna Barbadosu Sandra Mason, przemawiając w imieniu premier Mii Mottley.

Dzisiaj grzeje: 1. Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy termin
2. Wiadomości TVP wreszcie zabrały głos, wielu na to czekało. Prawie nikt nie spodziewał się podobnego materiału
3. Wszyscy mieli nadzieję do ostatniej chwili. Niestety nie żyje, Zakopane w żałobie

Telewizja BBC poinformowała, że Pałac Buckingham skomentował tą decyzję krótko: należy ona do władz i obywateli Barbadosu. Źródła stacji uzupełniły, że kolejny krok władz Barbadosu nie jest czymś niespodziewanym i wcześniej był wielokrotnie omawiany publicznie. Według zapowiedzi ogłoszenie tego państwa republiką ma nastąpić przed obchodzoną w listopadzie 2021 r. 55. rocznicą uzyskania przez ten kraj niepodległości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Będą zmiany, "miliony zwierząt, przestaną dzisiaj cierpieć"
  2. Największa w historii Polski akcja usuwania niewybuchów. 5-tonowa bomba zniknie z kanału w Świnioujściu
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł