rodzina na wakacjachFot. pixabay.com/ _Kardinal_

Fatalne wieści dla wielu rodzin. Niestety, końcówka wakacji okaże się najgorsza

Rodzina, która planuje wakacyjny wyjazd dopiero teraz, musi się liczyć z dużymi utrudnieniami. Niestety, czekanie na ostatnią chwilę okazało się fatalne. Efekt można było przewidzieć, jednak ostatecznie i tak wiele osób będzie wściekłych.

Rodzina jadąca teraz na wakacje samochodem zapłaci więcej, niż na początku lata. Wszystko za sprawą wzrostu cen paliw, które jeszcze do niedawna były stosunkowo niskie. Pandemia koronawirusa zatrzymała transport i tym samym zapotrzebowanie na benzynę i olej napędowy. Po otwarciu granic ruszyła turystyka i transport lotniczy, więc paliwo na powrót stało się potrzebne. Jego ceny stale rosną.

Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićNiewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Rodzina odczuje różnicę na wyjeździe

Został już tylko tydzień wakacji, który część rodzin wykorzysta na wspólne wyjazdy. Ci, którzy wyjeżdżali w czerwcu i na początku lipca z pewnością zauważyli, że obecnie zatankowanie do pełna pochłania dużo więcej pieniędzy. Niestety nie mamy na to wpływu, więc pozostaje zmiana środka lokomocji lub pogodzenie się z rachunkami.

Ceny benzyny, oleju napędowego czy autogazu są najwyższe od marca. Paliwo jest obecnie o ok. 50 gr za litr droższe niż pod koniec marca. Jak podaje portal Wirtualna Polska, by zatankować do pełna auto średniej klasy potrzeba ok. 260 zł. Zostało to wyliczone na podstawie średniej ceny w Polsce 98-oktanowej benzyny przy tankowaniu 55 l.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia
2. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
3. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię

Zbliżone do średniej krajowej są stawki np. w województwie dolnośląskim i zachodniopomorskim. Najtaniej jest za to na Śląsku (4,65 zł), a najdrożej na Opolszczyźnie (4,89 zł). Olej napędowy jest tańszy i jego średnia cena w naszym kraju to 4,39 zł. Jak zauważyli eksperci BM Reflex, ceny paliw na stacjach wracają do poziomów, jakie notowano w marcu już po ogłoszeniu pandemii.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutki
  2. Wystarczy jeden niepozorny składnik, aby nasz rosół zyskał niepowtarzalny, głęboki smak. Prawie nikt o nim nie pamięta
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł