robert gawlińskiTRICOLORS/East News

Robert Gawliński nie wytrzymał. Zabrał wszystko i wyprowadził się z Polski. Osiadł w cudownym miejscu, które słynie z wyjątkowych atrakcji

Robert Gawliński jest jednym z kultowych artystów polskiej sceny muzycznej. Zdecydował się jednak na wyjazd z kraju do prawdziwego raju. Lider zespołu Wilki emigrował do Grecji, gdzie chce zająć się uprawą oliwek. Marzenie wielu turystów.

Robert Gawliński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny muzycznej. Znany jest przede wszystkim jako lider zespołu Wilki, który wielokrotnie ruszał w trasy po całej Polsce. Artysta zdecydował się jednak opuścić ojczyznę i zająć się czymś zupełnie nowym.

TVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkoweTVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkoweCzytaj dalej

Robert Gawliński opuszcza Polskę

Artysta podjął decyzję o wyprowadzce z Polski w związku z pandemią koronawirusa i panującymi w kraju obostrzeniami. Zamiast czekać na pomoc ze strony rządowego Funduszu Wsparcia Kultury, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i zająć się czymś zupełnie nowym.

Gawliński wraz z żoną osiedli w Grecji, gdzie ma zamiar zostać rolnikiem i uprawiać oliwki. Wybrał do tego znakomite miejsce, gdyż Grecja słynie między innymi ze wspaniałej kuchni, która opiera się między innymi na oliwie.

- Zgodnie z pomysłem wiceministra finansów rozpocząłem przebranżawianie się. Zbieram oliwki, zostanę rolnikiem - powiedział w rozmowie z "Faktem".

- Właśnie jesteśmy w trakcie naszego pierwszego oliwkobrania. Do tej pory zebraliśmy już osiem worków. Zbieranie mocno daje nam w kość. Trochę wymiękaliśmy - dodaje Gawliński.

Jak tłumaczy, wybór nie padł na oślep. Artysta pokochał ten kraj, kiedy to odwiedził go po raz pierwszy czternaście lat temu. Spędził tam wtedy niezapomniane wakacje ze swoją rodziną. Kilka lat temu wspominał w jednym z wywiadów, że chciałby kiedyś tam zamieszkać.

Zwolennicy zwiedzania powinni udać się do Muzeum Waza. Jest tam zamknięty pełnowymiarowy statek, który powstał i zatonął w 1628 roku. Kolejnym miejscem jest Zamek Królewski, który można znaleźć na sztokholmskim Starym Mieście.

Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVNMartyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVNCzytaj dalej

Grecja zachwyca turystów

Grecja słynie najbardziej ze swoich cudownych wysp, z których każda ma swój niepowtarzalny klimat. Największą z nich jest Kreta, na której zobaczymy różnorodne krajobrazy oraz wyjątkowe zabytki. Inną znaną wyspą jest Santorini ze słynnymi niebieskimi dachami.

Ważnym ośrodkiem turystycznym Grecji są również Ateny, gdzie znajdziemy przede wszystkim takie wspaniałe atrakcje jak Akro­pol, Pláka, sta­ro­żyt­ne ruiny i bo­ga­te muzea. Jest to miejsce, które za każdym razem można odkrywać na nowo.

Ciekawostką jest najwyższa góra Grecji - Olimp, który jest siedzibą bogów. Nie jest on jest po­je­dyn­czą górą, lecz spo­rym ma­sy­wem o nie­zwy­kłej uro­dzie. Szczyt można zdobyć wę­dru­jąc jed­nym ze szla­ków, chociaż nie jest to pro­sta wy­ciecz­ka.

Dzisiaj grzeje:

1. Robert Gawliński nie wytrzymał. Zabrał wszystko i wyprowadził się z Polski. Osiadł w cudownym miejscu, które słynie z wyjątkowych atrakcji
2. Belgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiS
3. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych

Miłośnicy historii z chęcią odwiedzą również starożytne Delfy, które na­le­żą do naj­pięk­niej­szych wy­ko­pa­lisk ar­che­olo­gicz­nych Gre­cji. Do wy­rocz­ni del­fic­kiej zwra­ca­li się po radę wład­cy Grecji, Persji oraz egipscy faraonowie.

Już wkrótce będą mogli odetchnąć z ulgą. Rząd za polską granicą zapowiada znoszenie ograniczeńJuż wkrótce będą mogli odetchnąć z ulgą. Rząd za polską granicą zapowiada znoszenie ograniczeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Tysiące Polaków ugotują w święta barszcz wigilijny z cudownego przepisu Gessler. Nawet babcie się zachwycą
  2. Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorąco
  3. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o ich wydłużaniu i rozszerzaniu
  4. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania
  5. Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych
  6. Już niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalisty
  7. Wczoraj nie pokazał klasy, choć uprawia sport dla dżentelmenów. Marcin Najman i jego piękne hobby ze zwierzakami

Źródło: Onet

Następny artykuł