Rewal zakończyli testyFot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Zakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w Rewalu

Rewal: koronawirus w nadmorskim ośrodku. Zachodniopomorski sanepid przekazał wiadomość o zakończeniu badań grupy osób przebywających w placówce wypoczynkowej. Wyniki testów na obecność SARS-CoV-2 nie pozostawiają wątpliwości. Potwierdzono nowe przypadki zarażeń koronawirusem. Dwie osoby są hospitalizowane.

Rewal jest jedną z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polscie. Wraz z nadejściem sezonu letniego po kraju zaczyna poruszać się coraz więcej turystów. Niestety syutacja, w jakiej znalazła się miejscowość w województwie zachodniopomorskim, potwierdza, że mimo łagodzenia obostrzeń, wciąż mierzymy się z pandemią koronawirusa. Po kwarantannie, którą została objęta grupa osób w jednym z rewalskich ośrodków wypoczynkowych, wreszcie otrzymano wyniki testów na obecność SARS-CoV-2. Są kolejni zarażeni.

Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z WłochNie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z WłochCzytaj dalej

Rewal co roku przyciąga wielu turystów. Jak się okazało, dwie osoby, które podróżowały do nadmorskiej miejscowości, były zarażone koronawirusem. Po tym, jak potwierdzono u nich obecność SARS-CoV2, postanowiono objąć kwarantanną grupę około 50 osób, które wypoczywały w ośrodku. Zgodnie z komunikatem wydanym na początku tygodnia przez Elżbietę Dembowską z państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Gryficach, osoby te odizolowano do soboty 27 czerwca.

Rewal: potwierdzono kolejne 4 przypadki zarażeń

O tym, jak Rewal radzi sobie z nowymi przypadkami koronawirusa, poinformowała Małgorzata Kapłan z zachodniopomorskiego sanepidu. Kapłan potwierdziła, że badania osób, które znajdowały się w kwarantannie, dobiegły końca i otrzymano już wyniki testów na obecność SARS-CoV-2. Służby sanepidu przekazały, że wirus został wykryty u kolejnych 4 osób z grupy. Niebezpieczny patogen został przeniesiony najprawdopodobniej przez turystów, którzy przyjechali do nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego z południa Polski.

- Trafią oni do szpitala w Szczecinie. Pozostałe osoby, u których badanie dało wynik ujemny, wracają do swoich domów - słowa Małgorzaty Kapłan cytuje serwis TVN 24.

Dzisiaj grzeje: 1. Grała o 250 tys. zł w Milionerach. Chciała dzwonić do przyjaciela przez pytanie o nazwę kraju
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Dwie zarażone osoby z południa Polski, które trafiły do miejscowości Rewal, zostały hospitalizowane. Małgorzata Kapłan zapewniła media, że ośrodek, w którym zdecydowano się objąć kwarantanną około 50 osób, był odpowiednio przygotowany i odizolowanym osobom przez cały czas niczego nie brakowało. Natomiast wójt gminy Rewal Konstanty Oświęcimski zaapelował zarówno do mieszkańców, jak i turystów, aby uniknąć paniki. Urzędnik podkreślił, że działania sanepidu i pracowników ośrodka były szybkie, dzięki czemu udało się ustalić wszystkie osoby z kontaktu.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja, która dotknęła Rewal, została opanowana. Jednak potwierdzono, że łącznie pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 6 osób przebywających w jednym z nadmorskich ośrodków. Niestety dowodzi to temu, że sezon wakacyjny może sprzyjać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2, a placówki wypoczynkowe mogą być szczególnie zagrożone. Nie przekazano informacji o stanie ich zdrowia. W jednym z artykułów pisaliśmy również o decyzji zagranicznego rządu, zgodnie z którą wróci obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla przyjezdnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: TVN 24

Następny artykuł