Restrykcje we Włoszech zostają znoszonePxfuel

Epicentrum epidemii luzuje ograniczenia. Jakie będą nowe zasady?

Restrykcje we Włoszech częściowo zostają znoszone. Ostatnie raporty o zakażeniach koronawirusem wskazują, że epidemia w kraju powoli zostaje opanowana. Na co będą mogli pozwolić sobie Włosi?

Restrykcje, które Włochy nałożyły w powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa, powoli będą znoszone. Od poniedziałku 18 maja w kraju zniesiono wiele obostrzeżeń. Giuseppe Conte, premier Włoch, poinformował że dane na temat przebiego epidemii są "pocieszające". Teraz Włosi będą mogli sobie pozwolić na wiele więcej. Włochy są krajem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa w całej Europie.

Turystyczna mekka otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków. Dlaczego?Turystyczna mekka otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków. Dlaczego?Czytaj dalej

Restrycje we Włoszech coraz łagodniejsze

18 maja zostały otwarte sklepy, restauracje, bary, cukiernie, puby, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz plaże. Można również pozwolić sobie na trening sportowy i udać się na mszę do kościoła. Wróciły także wycieczki gondolami po Wenecji.

Informacja, która najbardziej ucieszyła Włochów to zezwolenie na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Można się jednak spotykać tylko w swoim regionie, więc spotkania z bliskimi z innych części kraju wciąż są uniemożliwione.

Zniesiony został też specjalny autocertyfikat, który trzeba było pokazać podczas kontroli. Dokument ten potwierdza cel przemieszczania się przez osoby przebywające w państwie. Będzie on wymagany tylko w przypadku przemieszczania się pomiędzy regionami Włoch. Potrwa to jednak tylko do 3 czerwca, bowiem wtedy zostaną otwarte wszystkie granice. Przyjeżdżać będą mogli także turyści z państw należących do Unii Europejskiej oraz ze Szwajcarii. Nie będzie wymagana także 14-dniowa kwarantanna.

- Wprowadzone kroki w pierwszej fazie przyniosły oczekiwane rezultaty, a zatem można ruszyć z miejsca - tak podczas konferencji prasowej w Rzymie decyzję tłumaczył Conte. - Nie możemy czekać na szczepionkę (...) nie możemy się zatrzymywać, musimy biec - dodał premier odnosząc się do gospodarki i biznesu.

Dekret został podpisany przez prezydenta, Sergio Mattarellę.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska odmrozi ruch lotniczy. Padł termin, kiedy wszystko będzie jasne
2. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Jakie obostrzenia zostają?

Oczywiście nie wszystkie restykcje mogą zostać zniesione. Wciąż obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób, Również na plażach trzeba zachować odpowiedni dystans. Wokół każdego parasola trzeba zachować strefę 10 metrów kwadratowych, a odległość pomiędzy leżakami do opalania musi wynościć półtora metra. Przy wejściu na plażę mierzona będzie temperatura. Obowiązywać będzie też dezynfekcja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia wywieźli nastolatkę do lasu, bili i gwałcili. Na wszystko patrzyła ich matka
  2. Kotka utkwiła w pokrywie silnika. Wzruszające zakończenie historii z udziałem mundurowych
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł