Restauracja pod okiem znanej sieci.Fot. PIXNIO/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Nowe zasady wejścia do restauracji. Wielu może być zaskoczonych, nie będzie wyjątków

Restauracja nie będzie miejscem, gdzie na sucho ujdzie notoryczne łamanie nowych przepisów. Instytucja branżowa wystosowała komunikat, który może sporo zmienić w przypadku wielu Polaków.

Restauracja po wprowadzeniu obostrzeń i ścisłych przepisów sanitarnych na początkowych etapach pandemii była oazą normalności. Ludzie spotykali się “na mieście” coraz chętniej, częściej i pewniej. Część bywalców lokali gastronomiczna z czasem czuła się tak swobodnie, że rezygnowała z przestrzegania przepisów, począwszy od wejścia, poprzez zamówienie, posiłek, aż do wyjścia. Teraz, sytuacja ma się zmienić.

Niewiarygodny wypadek na lotnisku. Są zniszczenia. Wiadomości ze świataNiewiarygodny wypadek na lotnisku. Są zniszczenia. Wiadomości ze świataCzytaj dalej

Znana restauracja już teraz wprowadza nowe przepisy

Według ustaleń dziennikarzy z Wiadomości Handlowych amerykańska sieć McDonald’s stanowczo sprzeciwia się zachowaniom wielu klientów, którzy nie respektują zasad sanitarnych w obrębie lokali. W rozmowie z CBS This Morning Chris Kempczinski, dyrektor generalny spółki zapowiedział nową politykę wobec niesfornych gości. Od teraz restauracja nie wpuści osób bez maseczek.

Już od 4 sierpnia restauracja będzie mogła wezwać policję w sprawie przypadków łamania reżimu sanitarnego. Jak na razie takie przepisy wejdą do oddziałów amerykańskich, jednak nowa polityka wobec klientów McDonald’s ma obowiązywać również w innych filiach na całym świecie. Co ważne, także polska branża stanowczo sprzeciwia się praktykom wielu klientów.

Apel PIH. Restauracja tylko w maseczkach?

Jak donosi redakcja Pikio, 1 sierpnia Polska Izba Handlu wydała komunikat, w którym zwraca uwagę na problem przedstawiony przez sieć McDonald’s. Zdaniem PIH, każda restauracja powinna reagować na przypadki łamania przepisów sanitarnych, a klienci muszą stosować się do rozporządzenia (co ostro podsumował również minister zdrowia, Łukasz Szumowski). PIH podkreśla, że problem maseczek to kwestia odpowiedzialności i powszechnej solidarności wszystkich klientów.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

3. Nawet 4 294,67 zł dodatku do emerytury. Każdy może go dostać, warunek jest tylko jeden

" href="https://www.biznesinfo.pl/bankomat-010820-ks-500">Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

- W związku z wysoką liczbą stwierdzonych przypadków COVID-19 w ostatnich dniach Polska Izba Handlu apeluje o bezwzględne zasłanianie nosa i ust podczas wizyt we wszystkich sklepach oraz placówkach usługowych. Jest to także obowiązek wynikający z przepisów obowiązujących w czasie epidemii. Nie ryzykujmy utraty zdrowia innych przez nieodpowiedzialne zachowania - cytuje apel PIH redakcja Pikio.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz konto w banku? Jeżeli tak, czekają cię przykre zmiany po wakacjach
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Jadwiga Kaczyńska miała poważne problemy z synami. Ujawniono mało znane fakty
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzję

Źródło: Wiadomości Handlowe/ Pikio

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł