restauracja ma szanseFot. Wikipedia.org/Ludwig Schneider/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wielki projekt na Mazurach stracił wsparcie. Czy restauracja na wodzie ma szansę?

Restauracja na Mazurach miała być wielką inwestycją i reklamą całego regionu. Władze wiązały z tym projektem ogromne nadzieje. Zainteresowanie znacznie wzrosło też po tym, jak wokół niego pojawiło się nazwisko uwielbianej gwiazdy. Teraz jednak poparcie zaczyna znikać. Co będzie dalej z lokalem na wodzie?

Restauracja na wodzie, która ma pojawić się nad jeziorem Niegocin w Giżycku, to jeden z najgłośniejszych projektów, o jakich mówiło się w Polsce. Teraz temat wielkiej inwestycji znów pojawił się w mediach, jednak jego wydźwięk nie jest już tak pozytywny. Przyszłość kompleksu “Wodny świat” stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak straciła poparcie. Wokół spółki Nowe Mazury 8 jest wiele kontrowersji.

Stało się. Ważny dla Polaków kraj wprowadził ograniczeniaStało się. Ważny dla Polaków kraj wprowadził ograniczeniaCzytaj dalej

Restauracja na wodzie ma być jedną z największych atrakcji kompleksu restauracyjno-portowego “Wodny świat”, który ma zostać zbudowany przez spółkę Nowe Mazury 8. Zainteresowanie projektem wystrzeliło w górę po tym, jak zaangażował się w nią Robert Lewandowski. Niedawno firma otrzymała już teren pod inwestycję. Z czasem zaczęło się jednak pojawiać wokół niej coraz więcej kontrowersji, przez co poparcie znacznie zmalało.

Restauracja na wodzie i “Wodny świat” bez udziału Roberta Lewandowskiego

Wiadomo już, że zarówno restauracja na wodzie, jak i cały kompleks restauracyjno-portowy, straciły poparcie Roberta Lewandowskiego. Najpopularniejszy polski piłkarz wycofał się ze spółki Nowe Mazury 8, o czym poinformowała rzecznik prasowa zawodnika Bayernu Monachium, Monika Bondarowicz. W oświadczeniu jasno podano też przyczynę tej decyzji. Oficjalnie Lewandowski całkowicie zrezygnował całkowicie z inwestycji.

- W związku z kontrowersjami jakie pojawiły się wokół spółki Nowe Mazury 8, Robert Lewandowski postanowił całkowicie wycofać się z tej inwestycji - treść oświadczenia cytuje Polsat News.

Jakie kontrowersje może wzbudzać restauracja na wodzie? Chodzi o wspólnika Lewandowskiego w spółce Nowe Mazury 8, Pawła Petrusewicza. Jak informuje Puls Biznesu w swoim raporcie, biznesmen był skazywany prawomocnym wyrokiem wiele razy. Okazało się, że łącznie spędził w więzieniu prawie dwa lata. Najprawdopodobniej miało to znaczny wpływ na decyzję Roberta Lewandowskiego, który otrzymał nagrodę UEFA dla najlepszego napastnika roku 2020.

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny kurort trafił do czerwonej strefy. Sytuacja wymyka się spod kontroli
2. Protest w samym centrum Warszawy. Chcą zablokować wystąpienie Andrzeja Dudy
3. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie

Zdaniem władz Giżycka zarówno restauracja, jak i cały kompleks powstaną. Burmistrz przyznał, że nie znał przeszłości Petrusewicza, ale zamierza przyglądać się uważnie całej inwestycji spółki, która według Polsat News uzyskała uzyskała 40 milionów dofinansowania z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niesamowitym znalezisku w studni na terenie polskiego zamku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Polsat News

Następny artykuł