Remont zakończony tajemniczym odkryciem.Fot. UM Pruszcz Gdański

Na północy Polski trwał remont. Nagle znaleźli tajemnicze butelki. Nie mogli uwierzyć

Remont jednej z ulic na północy kraju odkrył niemałą tajemnicę regionu. Teraz odkryciem zajmą się specjaliści z Urzędu Miasta. Jak na razie nie wiadomo, co skrywają na pierwszy rzut oka niepozorne buteleczki, chociaż już są pewne podejrzenia.

Remont ulicy Krótkiej w Pruszczu Gdańskim był dla zespołu budowlanego niemałym wyzwaniem. Standardowe prace ekipy przerwało odkrycie niepozornych buteleczek skrywających nienaruszone substancje, którymi teraz zajmie się Urząd Miasta.

Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyAutobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Remont z “alchemią” w tle

Jak podaje redakcja Dziennika Bałtyckiego, remont ulicy Krótkiej w Pruszczu Gdańskim przyczynił się do odkrycia niemałego elementu lokalnej historii. Tajemnicze buteleczki nie są jednak atrybutem alchemika, czy czarnoksiężników. Znalezisko przejęli pracownicy Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim. Już teraz badacze wysunęli pierwszy scenariusz genezy substancji.

- Flaszeczki są zamknięte i zawierają różne ilości nieznanych substancji. Zakopano je też w jednym miejscu, co sugeruje, że jest to pozostałość sprzątania na przykład domowej apteczki, która trafiła do ogrodu na tyłach posesji – mówi w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim Bartosz Gondek z Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Buteleczki nadal tajemnicą. Najpierw remont, później badania

Według Dziennika Bałtyckiego, pracownicy Referatu umyli i zabezpieczyli znaleziska, które do końca prac na Krótkiej będą przebywały pod czujnym okiem specjalistów z Pruszcza Gdańskiego. Remont obejmuje również zabytkowy dworek Wiedemanna przy ul. Krótkiej 6, gdzie Referat przeniesie swoją siedzibę, po czym całkiem możliwe - rozpocznie prace nad rozszyfrowaniem zawartości flaszek. Co ciekawe, równie emocjonującego odkrycia dokonała 12-letka z Mielna.

Dzisiaj grzeje: 1. Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
2. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu

– Bardzo też interesuje nas, co zawierają. W przyszłości zostaną poddane ekspertyzie, by dowiedzieć się, jakie substancje w sobie kryją - podkreśla cytowany przez Dziennik Bałtycki Bartosz Gondek.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Mężczyzna robi biednemu psu okropne rzeczy

Źródło: Dziennik Bałtycki

Następny artykuł