Ratownicy GOPRFot. wikimedia.commons/ Pawelk84/ CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Ratownicy górscy powinni dostać duże podwyżki, narażają dla nas życie. Jesteście za?

Ratownicy górscy wykonują wyjątkowo trudny zawód. Oprócz wiedzy medycznej muszą mieć duże doświadczenie w pracy w górach. Narażają własne życie dla dobra turystów. Czy uważacie, że powinni dostać wysokie podwyżki?

Ratownicy Górskiego Pogotowia Ratunkowego dla wielu osób są bohaterami. Dzięki ich poświęceniu możemy czuć się w górach bardziej bezpiecznie, mając pewność, że w razie wypadku przybędą nam na ratunek. Przy okazji ostatnich protestów ratowników medycznych pojawiły się głosy, że ich koledzy w górach również powinni otrzymać wyższe wynagrodzenia.

Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w PolsceNie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w PolsceCzytaj dalej

Ratownicy Górscy zarabiają niewiele

Aby zostać ratownikiem w górach trzeba przejść serię szkoleń i zdać wiele egzaminów. Nie każdy od razu zostanie przyjęty i będzie mógł przystąpić do pracy. To bardzo odpowiedzialny i wymagający zawód, dlatego każdy, kto chce się go nauczyć, musi się przygotować na lata nauki, praktyk i wyrzeczeń.

Niestety pensja ratownika górskiego nie zachęca do podjęcia pracy. Podstawowe wynagrodzenie ochotnika to zaledwie 2 500 zł, zawodowi nie dostają dużo więcej. Pieniądze są wypłacane przez państwo i pochodzą z naszych podatków. Prawdopodobnie z tego względu płace są tak niskie i nieadekwatne do wykonywanej pracy oraz zagrożenia, jakie ze sobą niesie.

Dzisiaj grzeje: 1. Co się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła Polskę
2. Podsłuchano rozmowę pracowników TVP Info. Padły zatrważające słowa, nikt się nie spodziewał
3. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media

W 2019 r. Grzegorz Bargiel, który jest ratownikiem TOPR, udzielił wywiadu portalowi gazeta.pl. Powiedział wtedy, że niska pensja to nie jedyny problem w jego zawodzie. Ratownicy mogą przejść na emeryturę dopiero w wieku 67 lat, tak jak w wielu innych zawodach. To nie jest dobre ani dla nich, ani dla ratowanych osób. Niestety do pracy nie przychodzi wielu młodych chętnych ze względu na niskie wynagrodzenie. Czy uważacie, że ratownicy powinni dostać wysokie podwyżki?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owca zabalowała u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
  2. Groźny wyciek z chińskiej fabryki. Kilka tysięcy zarażonych
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko

Źródło: gazeta.pl

Następny artykuł