"Ranczo" powstało właśnie w tej miejscowościfot. wikipedia.org/wg22/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu

"Ranczo" to kultowy serial. Wilkowyje to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych, fikcyjnych miejsc w Polsce. Nie każdy jednak wie, gdzie odbywały się nagrania.

"Ranczo" to jeden z najpopularniejszych seriali w polskiej telewizji. Zarówno postacie jak i miejsca, które można w nim zobaczyć stały się ikonami. Miejsce, które najbardziej kojarzy się z tą produkcją, to sklep monopolowy, przed którym zasiadali bohaterowie. Turyści pragną wiedzieć, gdzie on tak naprawdę się znajduje, aby go odwiedzić.

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekPorażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekCzytaj dalej

"Ranczo" - gdzie powstał serial?

Według scenariusza akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje na Lubelszczyźnie. Jest to jednak fikcyjne miejsce. W rzeczywistości zdjęcia powstają w miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. Można tam znaleźć kościół i sklep serialowej Krystyny Więcławskiej, pod którym czas spędzali Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz.

Drewniany kościół pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika powstał w XVIII wieku. Jego wnętrza są charakterystyczne dla stylu barokowego. Zewnątrz budowa ma dwuspadowy dach pokryty gontem. Nakręcone zostały w nim ważne sceny "Rancza", jak na przykład ślub Lucy i Kusego.

Szkoła, do której chodzili dzieci bohaterów, to filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach. Sam budynek powstał w 1920 roku i znajduje się blisko rynku w Jeruzalu. W czasie nagrań powstała tam również Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza, który również można było zobaczyć na ekranie.

Rezerwat Przyrody Florianów również był scenerią "Rancza". Bohaterowie serialu często spacerowali nad jeziorem, które znajduje się właśnie tam. Nakręcono tam między innymi zaręczyny Witebskiego i Francescki.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiedy spotkamy się swobodnie w większej grupie znajomych? Padł jeden warunek
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

"Zemsta wiedźm"

Producenci zapowiadają, że "Ranczo" wróci, jednak tym razem w wersji kinowej. Na dużym ekranie ma pojawić się "Ranczo. Zemsta wiedźm". Zdjęcia mają zacząć się jak najszybciej. Premiera była planowana na ten rok, jednak nie wiadomo, czy koronawirus nie pokrzyżuje tych planów. Nagrania zaplanowane są na lato. Oczywiście, Jeruzal ponownie będzie miejscem, gdzie rozegrają się losy bohaterów.

ranczo

fot. wikipedia.org/Konrad Wąsik/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

Kościół w Jeruzalu

Źródło: wikipedia.org/Jolanta Dyr/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  3. Warszawskie zoo ma powody do świętowania. Na świat przyszły cztery małe gepardy
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Piotr Żyła nie zarabia wyłącznie na skokach narciarskich. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić Justyna Żyła

Źródło: SuperExpress, Telemagazyn.pl

Następny artykuł