"Ranczo" kręcono właśnie tam. Słynny sklep monopolowyfot. wikipedia.org/wg22/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

Do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Tłumy w kultowym miejscu z Rancza

"Ranczo" to kultowy serial. Wilkowyje to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych fikcyjnych miejsc w Polsce. Znajduje się tam sklep monopolowy, który jest ikoną serialu. O popularności sklepu opowiedziała w mediach sprzedawczyni.

"Ranczo" to jeden z najpopularniejszych seriali w polskiej telewizji. Miejsce, które najbardziej kojarzy się z tą produkcją, to sklep monopolowy, przed którym zasiadali bohaterowie. Turyści pragną wiedzieć, gdzie on tak naprawdę się znajduje, aby go odwiedzić. O pracy w tym sklepie opowiedziała dla Wirtualnej Polski sprzedawczyni i właścicielka pani Krysia.

WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażonyWizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażonyCzytaj dalej

Słynny sklep z serialu "Ranczo"

Według scenariusza akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje na Lubelszczyźnie. Jest to jednak fikcyjne miejsce. W rzeczywistości zdjęcia powstają w miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. Można tam znaleźć kościół i sklep serialowej Krystyny Więcławskiej, pod którym czas spędzali Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Dzięki popularności "Rancza", miejscowość mocno się rozwinęła. Opowiedziała o tym dla WP pani Krysia, która jest właścicielką słynnego sklepu.

- Gdyby nie ten serial, to by nikt o nas nie wiedział. Muszę powiedzieć, że niektórzy turyści po kilka razy wracają. Po prostu przyjeżdżają, aby pochodzić, czy siąść sobie na tej sławnej ławeczce, która jest już bardzo zdezelowana. Dlatego mamy już drugą. Niedługo trzecią trzeba będzie dostawić - opowiedziała dla WP Krystyna. Po wino "Mamrot" przyjeżdżają nawet osoby zza granicy. Kobieta podzieliła się też doświadczeniami z kręcenia serialu. Jak się okazuje, jedną z postaci grał jej synek.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym
2. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

- Ten mały Solejuk, blondynek, to mój chłopak. Spodobał się reżyserowi, wzięli go z marszu. Teraz ma już 25 lat - opowiedziała. Więcej na temat miejsc, w których kręcono "Ranczo", można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Ligi Mistrzów. "Został ośmieszony"
  2. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukarany

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł